• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • লখিমপুৰত DFO, ACF আৰু এজন গ্ৰেড ৱান বনকৰ্মীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলে দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখাই

লখিমপুৰত DFO, ACF আৰু এজন গ্ৰেড ৱান বনকৰ্মীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলে দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখাই

নিশা অভিযান সামৰি তিনিওজনকে সদৰ আৰক্ষী থানাত ৰখাৰ পিছত আজি গুৱাহাটীলৈ নিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে৷ 

নিশা অভিযান সামৰি তিনিওজনকে সদৰ আৰক্ষী থানাত ৰখাৰ পিছত আজি গুৱাহাটীলৈ নিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে৷ 

নিশা অভিযান সামৰি তিনিওজনকে সদৰ আৰক্ষী থানাত ৰখাৰ পিছত আজি গুৱাহাটীলৈ নিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে৷ 

  • Share this:
লখিমপুৰত দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখাৰ জালত পৰিল DFO, ACF আৰু এজন গ্ৰেড ৱান বনকৰ্মী। লখিমপুৰত মাজনিশালৈ চলিল দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখৰ অভিযান৷৷ লখিমপুৰ আৰক্ষীৰ সহযোগত DFO যাদৱ চন্দ্ৰ নাথ আৰু ACF জেচিন উদ্দিন আহমেদৰ চৰকাৰী বাসগৃহত তালাচী৷ বহু পৰিমাণৰ নগদ ধন জব্দ কৰিলে অভিযানকাৰী দলে৷

উল্লেখযোগ্য যে দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখাই জিলা বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ অন্য এজন গ্ৰেড ৱান বনকৰ্মীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ প্ৰণৱ দত্ত নামৰ বনকৰ্মীজনে এজাহাৰকাৰী যুৱকজনৰ লগতে বিভিন্নজনক বিষয়াকেইজনৰ নিৰ্দেশত উৎকোচ দাবী আৰু ধন লেনদেন কৰিছিল৷

নিশা অভিযান সামৰি তিনিওজনকে সদৰ আৰক্ষী থানাত ৰখাৰ পিছত আজি গুৱাহাটীলৈ নিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে৷ উল্লেখ যোগ্য যে যোৱা তিনিবছৰে এই তিনিজন বনদস্যুৱে লখিমপুৰত এক অৰাজক পৰিস্থিতি সৃষ্টি কৰিছিল৷

বনাঞ্চল ধংসকাৰীৰ পৰা উৎকোচ লোৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি শিল–বালিৰ কোৱেৰী, টিম্বাৰ ডিপো আদিৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰিছিল বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন৷ অৱশেষত জমিৰ উদ্দিন নামৰ যুৱকজনে দুৰ্নীতি নিবাৰক শাখা ওচৰত দিয়া এখন এজাহাৰৰ ভত্তিত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে ঘোচখোৰ বিষয়া কেইজনক।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: