নৱগ্ৰহ শ্মশানৰ পৰা খান্দি উলিওৱা হ’ল ২৯ দিনীয়া এটি মৃত শিশু

News18 Assam | News18-Assam
Updated:February 8, 2020, 5:09 PM IST
নৱগ্ৰহ শ্মশানৰ পৰা খান্দি উলিওৱা হ’ল ২৯ দিনীয়া এটি মৃত শিশু
চিকিৎসকৰ ভূলৰ বাবে শিশুটিয়ে মৃত্যুক আঁকোৱালি লোৱাৰ সন্দেহ

চিকিৎসকৰ ভূলৰ বাবে শিশুটিয়ে মৃত্যুক আঁকোৱালি লোৱাৰ সন্দেহ

  • Share this:
দাতাই দিলেও বিধাতাই নিদিয়ে। জন্ম হোৱা এটি নৱজাতকক ডাঙৰ দীঘল কৰিবলৈ সুবিধাই নাপালে পিতৃ–মাতৃয়ে। জন্মৰ ২৯ দিনৰ দিনাই অহা বাটেৰেই উভতি গৈছিল এটি কণমানি। চিকিৎসকৰ ভাষাত স্বাভাৱিক নাছিল শিশুটিৰ জন্ম ! বংশগত বিসংগতিৰ বাবে অস্বাভাৱিক নৱজাতকটিৰ দেহৰ গঠন !

ৰঙিয়াৰ স্বস্তি হাস্পতালৰ চিকিৎসাত শিশুটি জন্ম হোৱাৰ পিছতে দিনে দিনে অৱনতি ঘটিছিল শিশুটিৰ স্বাস্থ্য। পিছত উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে নৱজাতকটিক ভৰ্তি কৰা হৈছিল গুৱাহাটীৰ প্ৰতীক্ষা হাস্পতালত ৷ প্ৰতীক্ষা হাস্পতালত ভৰ্তি কৰাৰ পাছতে সলনি হৈ পৰিল ঘটনাৰ প্ৰেক্ষাপট ! পোহৰলৈ আহিল বিশেষ ৰহস্য। অস্বাভাবিক নাছিল শিশুটিৰ জন্ম। স্বাভাৱিক শিশুৰ আচৰণ আছিল নৱজাতকটিৰ ৷ মাথো চিকিৎসকৰ অসাৱধানতাৰ বাবেই জন্মৰ সময়ত মূৰত আঘাত পাইছিল নৱজাতকটিয়ে ৷ যাৰ ফলত জন্মৰ পাছতে ব্ৰেইনৰ চেল সমূহ নষ্ট হৈ পৰিছিল শিশুটিৰ ৷

এই ঘটনাৰ পিছতে স্বস্তি হাস্পতালৰ চিকিৎসক হীতেন কলিতাৰ বিৰুদ্ধে পৰিয়ালৰ লোকে ৰঙিয়া থানাত ৰুজু কৰিছিল গোচৰ ৷ গোচৰৰ ভিত্তিত শনিবাৰে সমাধিস্থ নৱজাতকটিক নৱগ্ৰহ শ্মশানৰ পৰা খান্দি উলিয়াই প্ৰেৰণ কৰে মৰোনোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে ৷  চাৰিদিন পূৰ্বে নৱগ্ৰহ শ্মশানত শিশুটিক সমাধিস্থ কৰা হৈছিল। কামৰূপ মহানগৰ জিলা দণ্ডাধীশৰ উপস্থিতিত নৱগ্ৰহ শ্মশানৰ পৰা খান্দি উলিওয়া হয় মৃত শিশুটি।

আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি