আৰক্ষীৰ জালত কুখ্যাত গো মাফিয়া আদম আলী, উদ্ধাৰ পিষ্টল, AK-47ৰ গুলী

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 12, 2020, 11:22 AM IST
আৰক্ষীৰ জালত কুখ্যাত গো মাফিয়া আদম আলী, উদ্ধাৰ পিষ্টল, AK-47ৰ গুলী
তিনি মাহে আত্মগোপন কৰি থকা ধুবুৰীৰ কুখ্যাত গো মাফিয়া আদম আলীক দেওবাৰে অৱশেষত আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

তিনি মাহে আত্মগোপন কৰি থকা ধুবুৰীৰ কুখ্যাত গো মাফিয়া আদম আলীক দেওবাৰে অৱশেষত আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

  • Share this:
গৰুৰ চোৰাং ব্যৱসায়ৰ লগত অস্ৰৰ কি সম্পৰ্ক? এই প্ৰশ্নই বৰ্তমানে চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে নামনি অসমত। বাংলাদেশলৈ গৰুৰ চোৰাং ব্যৱসায়ৰ লগত তেনে কোনো দেশদ্ৰোহী চক্ৰ সক্ৰিয় হৈ উঠিছে নেকি তাক লৈ বৰ্তমানে চিন্তিত হৈ পৰিছে গৃহ বিভাগ। কাৰণ দেওবাৰে পুৱা ধুবুৰী আৰক্ষীয়ে গুৱাহাটী আৰক্ষীৰ সহযোগত তিনি মাহে নিৰুদ্দেশ হৈ থকা আদম আলী নামৰ গো মাফিয়া এজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছত বহু চাঞ্চল্যকৰ তথ্য পোহৰলৈ আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে।

উল্লেখযোগ্য যে বিগত তিনি মাহে আত্মগোপন কৰি থকা ধুবুৰীৰ কুখ্যাত গো মাফিয়া আদম আলীক দেওবাৰে অৱশেষত আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ধুবুৰীৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক (সীমান্ত) দেৱাশিস চৌধুৰীৰ নেতৃত্বত সাতদিন ধৰি চলিছিল গোপন অভিযান। অভিযানকাৰী দলটোৱে দেওবাৰে পুৱা গুৱাহাটীৰ হাতীগাঁও গ্ল’বেল  চিকিৎসালয়ৰ সমীপৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰে কুখ্যাত চোৰাং গৰু বেপাৰী ধুবুৰীৰ আদমক।

গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা আদমক নিশাই  ধুবুৰীলৈ অনা হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইপিনে গো - মাফিয়া আদমক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছে পিছে ধুবুৰী জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক আনন্দ মিশ্র আৰু জিলা দণ্ডাধীশৰ নেতৃত্বত আদমৰ গৌৰীপুৰ আৰু বালাজন অঞ্চলত থকা  বিশাল সম্পত্তিত তালাচী আৰম্ভ কৰিছে।

কুখ্যাত গো মাফিয়া আদমৰ বাসগৃহৰ পৰা প্ৰাথমিক তদন্তত ম্যানমাৰত নিৰ্মিত এটা 9mm পিস্তল, বহুত পৰিমাণৰ AK–47ৰ সজীৱ গুলী, কেইবাটাও বেংকৰ পাছ বুক আৰু এ টি এম কাৰ্ড, পাছপ’ৰ্ট আদি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

বৰ্তমানোও আদম আলীৰ বাসগৃহত তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে বুলি ধুবুৰীৰ আৰক্ষী অধীক্ষক আনন্দ মিশ্ৰই জানিবলৈ দিয়ে। মিশ্ৰৰ মতে বাংলাদেশলৈ গৰুৰ চোৰাং ব্যৱসায়ৰ লগত অস্ত্ৰৰ কি সম্পৰ্ক উক্ত বিষয়ত অধিক তদন্তৰ প্ৰয়োজন আছে বুলি উল্লেখ কৰে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: October 12, 2020, 11:22 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি