• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গুৱাহাটী আহি পালে কোৰোণাৰ ভেকচিন, আকাশমাৰ্গৰে ২৩টা বাকচত ২.৬ লাখ ভেকচিন আহিল পুণেৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ

গুৱাহাটী আহি পালে কোৰোণাৰ ভেকচিন, আকাশমাৰ্গৰে ২৩টা বাকচত ২.৬ লাখ ভেকচিন আহিল পুণেৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ

ভেকচিন নিৰ্মাতাৰ পৰা যাৱতীয় ভেকচিন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইতিমধ্যে ক্ৰয় কৰিছে । এই সমূহ ভেকচিনেই ৩কোটি health worker আৰু Frontline workerক প্ৰদান কৰা হ’ব ।

ভেকচিন নিৰ্মাতাৰ পৰা যাৱতীয় ভেকচিন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইতিমধ্যে ক্ৰয় কৰিছে । এই সমূহ ভেকচিনেই ৩কোটি health worker আৰু Frontline workerক প্ৰদান কৰা হ’ব ।

ভেকচিন নিৰ্মাতাৰ পৰা যাৱতীয় ভেকচিন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইতিমধ্যে ক্ৰয় কৰিছে । এই সমূহ ভেকচিনেই ৩কোটি health worker আৰু Frontline workerক প্ৰদান কৰা হ’ব ।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশতে ১৬জানুৱাৰীৰ পৰা স্বাস্থ্য কৰ্মী আৰু Covid-19ৰে সমুখ সমৰত লিপ্ত হোৱা যোদ্ধা সকলক প্ৰতিষেধক প্ৰদান কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় যাৱতীয় ব্যৱস্থা ইতিমধ্যে সম্পূৰ্ণ কৰি তোলা হৈছে । ভেকচিন নিৰ্মাতা পুণেৰ Serum Institute, Indiaৰ ভাণ্ডাৰৰ পৰা ১০খন Air India, GoAir, Spicejet আৰু Indigoৰ মালবাহী আৰু যাত্ৰীবাহী বিমানত আজিৰ দিনটোৰ বিভিন্ন সময়ত দেশৰ ১২খন চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে ভেকচিন । গুৱাহাটীলৈ বুলি ৭৬৩ কিলোগ্ৰাম ওজনৰ ২৩টা বাকচলৈ পুণেৰ পৰা উৰা মাৰিছে Spicejetৰ SG7451 নম্বৰৰ Freighterখন । বিমানখন লোকপ্ৰিয় গোপীনাথ বৰদলৈ আন্তৰাষ্ট্ৰীয় বিমান বন্দৰত সন্ধিয়া ৫ বজাত অৱতৰণ কৰাৰ কথা । ভেকচিন সমূহ গুৱাহাটীত গ্ৰহণ কৰিব স্বাস্থ্য সেৱা সঞ্চালকালয়ৰ যুটীয়া সচিবে ।

স্বাস্থ্য সেৱা সঞ্চালকালয়ৰ সূত্ৰই জনোৱা মতে অসমত খোলা হ’ব ১৭টা বাকচ য’ত আছে ২লক্ষ Covishield ভেকচিন । বাকী ৬টা বাকচ উত্তৰ পূৱৰ আন ৰাজ্যলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ’ব । পুণেৰ পৰা ১২খন চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে সৰ্বমুঠ ৫৪.৫লক্ষ ভেকচিন । এই সকলোবোৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ প্রতিষেধক প্ৰদানত ব্যৱহাৰ কৰা হ’ব । ইতিমধ্যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্র মোদীয়ে সোমবাৰে এই ভেকচিন সমূহ সম্পূৰ্ণ বিনামূলীয়া হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছে । ভেকচিন নিৰ্মাতাৰ পৰা যাৱতীয় ভেকচিন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইতিমধ্যে ক্ৰয় কৰিছে । এই সমূহ ভেকচিনেই ৩কোটি health worker আৰু Frontline workerক প্ৰদান কৰা হ’ব ।
First published: