• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • সবকা স্বাস্থ্য, সবকি সুৰক্ষা! দেশত প্ৰদান কৰা হ'ল ৬০ কোটি কোভিড ভেকচিনৰ ড'জ

সবকা স্বাস্থ্য, সবকি সুৰক্ষা! দেশত প্ৰদান কৰা হ'ল ৬০ কোটি কোভিড ভেকচিনৰ ড'জ

বুধবাৰে কোভিড–১৯ ভেকচিনৰ ৬০ কোটি ড’জ অতিক্রম কৰিলে ভাৰতে ৷

বুধবাৰে কোভিড–১৯ ভেকচিনৰ ৬০ কোটি ড’জ অতিক্রম কৰিলে ভাৰতে ৷

বুধবাৰে কোভিড–১৯ ভেকচিনৰ ৬০ কোটি ড’জ অতিক্রম কৰিলে ভাৰতে ৷

  • Share this:
কোভিড–১৯ মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে টিকাকৰণ প্রক্রিয়া দেশজুৰি চলি আছে ৷ বুধবাৰে কোভিড–১৯ ভেকচিনৰ ৬০ কোটি ড’জ অতিক্রম কৰিলে ভাৰতে ৷ কেন্দ্রীয় স্বাস্থ্যমন্ত্রী মনসুখ মান্দাভিয়াই এই সন্দৰ্ভত সবকা স্বাস্থ্য, সব কী সুৰক্ষা মন্ত্রক টিকাকৰণত প্রাধান্য দিয়া হৈছে বুলি মন্তব্য কৰে ৷

চলিত বৰ্ষৰ যোৱা ১ এপ্রিলৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা ক’ভিড–১৯ ভেকচিন প্রথম ৮৫ দিনত ১০ কোটি প্রদান কৰা হৈছে ৷ দ্বিতীয় ১০ কোটি, ৪৫ দিনত, তৃতীয় ১০ কোটি ২৯ দিনত, চতুর্থ ১০ কোটি ২৪ দিনত, পঞ্চম ১০ কোটি ২০ দিনত আৰু শেহতীয়াকৈ ১০ কোটি ড’জ ১৯ দিনত প্রদান কৰা হৈছে ৷

এইলৈ মুঠ ৬০ কোটি ক’ভিড ভেকচিনৰ ড’জ প্রদান কৰা হৈছে ৷ কেন্দ্রীয় স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্রীয়শাসিত অঞ্চলৰ সৈতে এক উচ্চস্তৰীয় বৈঠকত মিলিত হয় ৷ কেন্দ্রীয় ফার্মা সচিব এছ অপর্ণাৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত এই বৈঠকত ৰাজ্য আৰু কেন্দ্রীয়শাসিত অঞ্চলসমূহত টিকাকৰণ সন্দর্ভত বিতং আলোচনা কৰা হয় ৷

তাৎপর্যপূর্ণ যে, অহা ২৭ আগষ্টৰ পৰা ৩১ আগষ্টলৈকে বিদ্যালয় শিক্ষকক প্রাধান্য দি ৰাজ্য আৰু কেন্দ্রীয়শাসিত অঞ্চলসমূহলৈ ২ কোটিৰ অধিক অতিৰিক্ত ভেকচিনৰ ড’জ যোগান ধৰা হ’ব। উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলততো কোভিডৰ দ্বিতীয় পালি আৰু প্ৰথম পালি ভেকচিনৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰে বিভিন্ন ব্যৱস্থা হাতত লোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: