உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • মাকুমৰ টিংৰাই নৈত কলৰ ভূঁৰৰ পৰা পৰি সন্ধানহীন ঠিকাদাৰ, কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা অভিযন্তা যুৱতীৰ

    মাকুমৰ টিংৰাই নৈত কলৰ ভূঁৰৰ পৰা পৰি সন্ধানহীন ঠিকাদাৰ, কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা অভিযন্তা যুৱতীৰ

    আজিও নিখোজ ঠিকাদাৰজনৰ সন্ধানত পুৱাৰে পৰা NDRF, SDRF বাহিনীৰ লগতে ডুবাৰুৱে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে।

    আজিও নিখোজ ঠিকাদাৰজনৰ সন্ধানত পুৱাৰে পৰা NDRF, SDRF বাহিনীৰ লগতে ডুবাৰুৱে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে।

    আজিও নিখোজ ঠিকাদাৰজনৰ সন্ধানত পুৱাৰে পৰা NDRF, SDRF বাহিনীৰ লগতে ডুবাৰুৱে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে।

    • Share this:
    তিনিচুকীয়া জিলাৰ মাকুমত টিংৰাই নৈত ভয়ংকৰ অঘটন। কলগছৰ ভূঁৰেৰে টিংৰাই নৈ পাৰ হোৱাৰ সময়তে ভূঁৰৰ পৰা নৈত পৰিল মাকুম টেঙাপানী পঞ্চায়তৰ অভিযন্তা পল্লৱী ভৰালী আৰু ঠিকাদাৰ অনন্ত মৰাণ। ৰবৰবাৰীৰ পৰা খেৰবাৰীলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱাস যোজনাৰ অনুসন্ধানৰ বাবে গৈছিল দুয়োগৰাকী।

    নৈৰ সোঁতত উটি যোৱা অভিযন্তা পল্লৱী ভৰালীক কিছু নিলগত স্থানীয় ৰাইজে উদ্ধাৰ কৰে যদিও ঠিকাদাৰ অনন্ত মৰাণ দুদিন ধৰি সন্ধানহীন হৈ আছে। ইটাখুলি ব্লকৰ অভিযন্তা পল্লৱী ভৰালীক আঘাতপ্ৰাপ্ত অৱস্থাত তিনিচুকীয়াৰ এখন ব্যক্তিগত নাৰ্ছিং হোমলৈ চিকিৎসাৰ  বাবে প্ৰেৰণ কৰা হয় যদিও পিছত উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে ডিব্ৰুগড়লৈ প্ৰেৰণ কৰে।

    আজিও নিখোজ ঠিকাদাৰজনৰ সন্ধানত পুৱাৰে পৰা NDRF, SDRF বাহিনীৰ লগতে ডুবাৰুৱে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। উল্লেখ্য যে, মাকুম  টেঙাপানী ৰোডৰ বাসিন্দা অনন্ত মৰাণৰ বাসগৃহত এতিয়া শোকাকুল পৰিৱেশে বিৰাজ কৰিছে। ৪১ঘৰ লোকে বসবাস কৰা খেৰবাৰী গাঁৱৰ বাসিন্দাসকলৰ টিংৰাই নৈ পাৰ হোৱাৰ বাবে এখন বাঁহৰ দলঙে আছিল একমাত্ৰ সাৰথি। কিন্তু বানে প্ৰায় ২০ দিন পূৰ্বে বাঁহৰ দলংখন উটুৱাই নিয়াৰ পৰিপেক্ষিতত কলৰ ভূঁৰেৰেই যাতায়াত কৰিবলগীয়া হৈছিল গাঁওবাসীয়ে। যাৰ ফলত এই দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: