உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • 'কংগ্ৰেছত থাকি চৰকাৰৰ সমৰ্থন কেনেকৈ কৰিব ?'- বিজেপিমুখী শশীকান্ত দাসলৈ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী

    'কংগ্ৰেছত থাকি চৰকাৰৰ সমৰ্থন কেনেকৈ কৰিব ?'- বিজেপিমুখী শশীকান্ত দাসলৈ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী

    দাসৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা ল'বলৈ দললৈ কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ।

    দাসৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা ল'বলৈ দললৈ কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ।

    দাসৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা ল'বলৈ দললৈ কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ।

    • Share this:
    বিজেপিমুখী কংগ্ৰেছী বিধায়ক শশীকান্ত দাসলৈ অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটীয়ে সোমবাৰৰ সন্ধিয়া কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী প্ৰেৰণ কৰিছে ৷ সোমবাৰে দুপৰীয়া অসম বিধানসভাৰ সচিবালয়ত ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু ৰাজ্যিক BJPৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতাৰ ওচৰত চৰকাৰী পক্ষত সমৰ্থন দিয়াৰ কথা সদৰি কৰিছিল ৰহা সমষ্টিৰ কংগ্ৰেছৰ বিধায়ক শশীকান্ত দাসে ৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মা আৰু সভাপতি কলিতাৰ ভৰি চুই আৰ্শীবাদো লয় কংগ্ৰেছী বিধায়ক দাসে ৷

    ইয়াৰ পিছত সোমবাৰৰ আবেলি জৰুৰীকালীন ভাৱে কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ বৈঠক সম্পন্ন ৷ কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ বৈঠকত শশীকান্ত দাসৰ বিৰুদ্ধে দলক শাস্তিমূলক ব্যৱস্থা লোৱাৰ বাবে প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয় ৷ বিধায়িনী দলৰ পৰা প্ৰস্তাৱ পোৱাৰ পিছতে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছে বিধায়ক শশীকান্ত দাসলৈ কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী প্ৰেৰণ কৰে ৷ কাৰণ দৰ্শোৱা জাননীৰ উত্তৰ ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত বিধায়ক দাসে দিব লাগিব বুলি APCCয়ে সদৰি কৰিছে ৷



    সোমবাৰে সন্ধিয়া কংগ্ৰেছ বিধায়িনী দলৰ বৈঠকৰ পিছত বিৰোধী দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়াই ক'লে- “CLPত শশীকান্ত দাসৰ সন্দৰ্ভত আলোচনা হয় ৷ দলক জনোৱাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হ'ল যে আজি কিছুসময় বিধায়িনী দলৰ সৈতে থাকি হঠাতে মুখ্যমন্ত্ৰীক সাক্ষাৎ কৰি চৰকাৰৰ আনুগত্য প্ৰকাশ কৰিলে ৷ দলে শশীকান্ত দাসৰ বিৰুদ্ধে কাৰ্যকৰী ব্যৱস্থা ল'ব ৷  কংগ্ৰেছত থাকি চৰকাৰৰ সমৰ্থন কেনেকৈ কৰিব ? BJPক হৰুৱাই তেওঁ জিকি আহিছিল ৷”

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: