உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ পদাংক অনুসৰণ কৰিছে এতিয়া মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ পদাংক অনুসৰণ কৰিছে এতিয়া মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    প্ৰত্যেকগৰাকী মন্ত্ৰীয়ে এতিয়াৰে পৰা মাহৰ দ্বিতীয় মঙলবাৰ আৰু চতুৰ্থ মঙলবাৰত বহিব লাগিব দায়িত্ব দিয়া বিধায়কৰ সৈতে৷

    প্ৰত্যেকগৰাকী মন্ত্ৰীয়ে এতিয়াৰে পৰা মাহৰ দ্বিতীয় মঙলবাৰ আৰু চতুৰ্থ মঙলবাৰত বহিব লাগিব দায়িত্ব দিয়া বিধায়কৰ সৈতে৷

    প্ৰত্যেকগৰাকী মন্ত্ৰীয়ে এতিয়াৰে পৰা মাহৰ দ্বিতীয় মঙলবাৰ আৰু চতুৰ্থ মঙলবাৰত বহিব লাগিব দায়িত্ব দিয়া বিধায়কৰ সৈতে৷

    • Share this:
    ঠিকেই, মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে গ্ৰহণ কৰিছে গুজৰাট মডেল৷ মন্ত্ৰীৰ লগত দায়িত্বত থাকিব অভিজ্ঞ বিধায়ক৷ হয়, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে গুজৰাটৰ বিধায়ক হৈ থকাৰ অৱস্থাত বহুকেইটা যুগান্তকাৰী পদক্ষেপ হাতত লৈছিল গুজৰাটৰ সৰ্বাংগীন উন্নয়নৰ বাবে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মায়ো লৈছে তেনে কিছু পদক্ষেপ৷

    সোমবাৰে জনসংযোগৰ দ্বাৰা প্ৰেৰিত এক পত্ৰত মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই স্পষ্ট ভাৱে কৈছে যে, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে যি প্ৰক্ৰিয়াৰ দ্বাৰা গুজৰাটৰ পৰিৱৰ্তন সাধন কৰিছিল; একে পদক্ষেপ ল'ব বিচাৰিছে মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই৷ উন্নয়ন তৰান্বিত কৰাৰ স্বাৰ্থত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মন্ত্ৰী সকলৰ লগত দায়িত্ব ভগাই দিছে বহু বিধায়কক৷ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নিজৰ লগত ৰাখিছে অজয় কুমাৰ ৰায়, ৰূপক শৰ্মা, জিতু গোস্বামী, বিশ্বজিৎ ফুকন, ডা৹ নোমল মমিন, ৰূপেশ গোৱালাক৷

    কেবিনেট মন্ত্ৰী ৰণজিৎ কুমাৰ দাসৰ লগত দায়িত্ব দিয়া হৈছে বিধায়ক অতুল বৰা, সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য, পদ্ম হাজৰিকা, ৰঞ্জিত দত্তক৷ মন্ত্ৰী অতুল বৰাৰ লগত নন্দিতা গাৰ্লোচা, ফণীভূষণ চৌধুৰী, ভূপেন বাড়ো, বিদ্যাছিং ইংলেং৷ ইউ জি ব্ৰহ্মৰ সৈতে জয়ন্ত বসুমতাৰী,ভাস্কৰ শৰ্মা, গোবিন্দ বসুমতাৰী, পৃথ্বিৰাজ ৰাভা৷ উদ্যোগ মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীৰ সৈতে ৰমেন্দ্ৰ নাৰায়ণ কলিতা, হিতেন্দ্ৰ নাথ গোস্বামী, প্ৰদীপ হাজৰিকা, ভৱেশ কলিতাক দিয়া হৈছে দায়িত্ব৷

    সেইদৰে মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যৰ সৈতে দিয়া হৈছে  মিহিৰকান্তি স'ম, প্ৰমোদ বৰঠাকুৰ, গণেশ লিম্বু, প্ৰশান্ত ফুকনক৷ কেশৱ মহন্তৰ লগত দায়িত্ব দিয়া হৈছে পৰমানন্দ ৰাজবংশী, মৃণাল শইকীয়া, উৎপল বৰা, পোণাকন বৰুৱাক৷ শিক্ষামন্ত্ৰী ৰণোজ পেগুৰ সৈতে দায়িত্ব দিয়া হৈছে তৰংগ গগৈ, বলীন চেতীয়া, দিগন্ত কলিতা আৰু মানৱ ডেকাক৷ অশোক সিংহলৰ সৈতে সুমন হৰিপ্ৰিয়া, ৰমাকান্ত দেউৰী, ৰামকৃষ্ণ ঘোষ আৰু লৰেন্স ইছলাৰীক৷

    ঠিক একেদৰে মন্ত্ৰী যোগেন মহনৰ সৈতে দায়িত্ব লাভ কৰিছে দ্বিপ্যায়ন চক্ৰৱৰ্তী, চক্ৰধৰ গগৈ, তেৰছ গোৱালা, ভৱেন ভৰালীক৷ আনহাতে, সঞ্জয় কিষাণৰ সৈতে ভূৱন পেগু, বিনোদ হাজৰিকা, সুৰেণ ফুকন, ৰূপছিং টেৰণক৷ অজন্তা নেওগৰ সৈতে বিজয় মালাকাৰ, কৌশিক ৰায়, হেমাঙ্গ ঠাকুৰীয়া, জয়ন্ত মল্ল বৰুৱাক৷ মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাৰ সৈতে কৃষ্ণেন্দু পাল, ডৰসিং ৰংহাং, কৃষ্ণ কমল তাঁতী, শিবু মিশ্ৰক দিয়া হৈছে দায়িত্ব৷ মন্ত্ৰী বিমল বৰাৰ সৈতে দায়িত্ব দিয়া হৈছে ধৰ্মেশ্বৰ কোঁৱৰ, অমিয় ভূঞা, নৱ দলে, ৰেণুপমা ৰাজখোৱাক৷

    প্ৰত্যেকগৰাকী মন্ত্ৰীয়ে এতিয়াৰে পৰা মাহৰ দ্বিতীয় মঙলবাৰ আৰু চতুৰ্থ মঙলবাৰত বহিব লাগিব দায়িত্ব দিয়া বিধায়কৰ সৈতে৷ নৈশ ভোজনতো মাতিব লাগিব বিভাগীয় বিধায়কক৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ পদাংক অনুসৰণৰে এইদৰে আদবাঢ়িছে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: