১০ ডিচেম্বৰৰ পূৰ্বে CAB অহাটো খাটাং, ক’লে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

News18 Assam | News18-Assam
Updated:December 2, 2019, 7:16 PM IST
১০ ডিচেম্বৰৰ পূৰ্বে CAB অহাটো খাটাং, ক’লে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই
হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ক’লে – ষষ্ঠ অনুসূচী এলেকাত CABৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে৷

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ক’লে – ষষ্ঠ অনুসূচী এলেকাত CABৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে৷

  • Share this:
১০ ডিচেম্বৰৰ আগতে আহিব নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক৷ সংসদত গৃহীত হয় নহয় পিছৰ কথা কিন্তু ১০ ডিচেম্বৰৰ পূৰ্বে CAB অহাটো খাটাং৷ সোমবাৰে ডিফুত এই মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ৷ মন্ত্ৰী শৰ্মাই লগতে কয় যে অসম চুক্তিৰ ৬নং দফাৰো সংশোধনৰ প্ৰয়োজন আছে৷

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ক’লে – ষষ্ঠ অনুসূচী এলেকাত CABৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে৷ CAB নহাকৈয়ে কাৰ্বি পাহাৰত কোনো ভাৰতীয় নাগৰিকে আজিৰ তাৰিখতো ভূমিৰ অধিকাৰ পোৱা নাই৷ গতিকে CABৰ জৰিয়তে নাগৰিকত্ব পাই কাৰ্বি আংলং তথা ষষ্ঠ অনুসূচী এলেকাত এনে সুবিধা পোৱাৰ প্ৰশ্নই নুঠে৷

ডিফুত মেডিকেল কলেজ পৰিদৰ্শন কৰি সাংবাদিকৰে হোৱা বাৰ্তালাপত এই মন্তব্য ৰাজ্যৰ প্ৰভাৱশালী মন্ত্ৰীগৰাকীৰ৷ পুৱা ডকমকাত ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ নিৰ্মাণকাৰ্যৰো বুজ লয় মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷

NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি