কেতিয়া অনুষ্ঠিত হ'ব অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন? কেনেদৰে সাজু হৈছে নিৰ্বাচন আয়োগ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 20, 2021, 3:47 PM IST
কেতিয়া অনুষ্ঠিত হ'ব অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন? কেনেদৰে সাজু হৈছে নিৰ্বাচন আয়োগ?
হোটেল ৰেডিচন ব্লুত দেশৰ নিৰ্বাচনী আয়োগৰ CEC সুনীল অৰোৰাই সম্বোধন কৰে এখন সংবাদমেল।

হোটেল ৰেডিচন ব্লুত দেশৰ নিৰ্বাচনী আয়োগৰ CEC সুনীল অৰোৰাই সম্বোধন কৰে এখন সংবাদমেল।

  • Share this:
হোটেল ৰেডিচন ব্লুত দেশৰ নিৰ্বাচনী আয়োগৰ CEC সুনীল অৰোৰাই সম্বোধন কৰে এখন সংবাদমেল। লগতে উপস্থিত থাকে  নিৰ্বাচন আয়ুক্তদ্বয় সুশীল চন্দ্ৰা আৰু ৰাজীব কুমাৰ।৩ দিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অসমলৈ অহা নিৰ্বাচনী আয়োগৰ দলে কোন কোন ৰাজনৈতিক দলৰ সৈতে আলোচনা কৰিলে সেই সন্দৰ্ভত সংবাদ মাধ্যমক অৱগত কৰে।

আগন্তুক নিৰ্বাচন সুকলমে পাৰ হ'ব পৰাকৈ বিভিন্ন আৰক্ষীৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ বিষয়াৰ লগতো আলোচনাত মিলিত হৈছিল নিৰ্বাচনী আয়োগৰ দলটো। উল্লেখ্য যে, ব'হাগ বিহুৰ আগতেই
নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে সকলো ৰাজনৈতিক দলৰ নেতাই আহ্বান জনাইছে নিৰ্বাচন আয়োগক।

ইফালে ক'ভিড প্ৰট'কল অনুসৰি ভোটকেন্দ্ৰ বৃদ্ধিৰো আহ্বান জনোৱা হৈছে। এহেজাৰ ভোটাৰ থকা ভোটকেন্দ্ৰৰ ওচৰতে স্থাপন কৰা হ'ব নতুন ভোটকেন্দ্ৰ। স্বচ্ছ আৰু নিকা পদ্ধতিৰে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ আয়োগৰ ফালৰ পৰা লোৱা হ'ব প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ।

আগন্তুক অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন ই ভি এমৰ জৰিয়তেই হব বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে নিৰ্বাচন আয়োগে। নিৰ্বাচনী ব্যয় নিৰীক্ষণৰ বাবে নিয়োগ কৰা হ'ব পৰ্যবেক্ষক।

আনহাতে অহা ৩১ মে'ত উকলিব বৰ্তমান চৰকাৰৰ কাৰ্যকাল। বিহু, পৰীক্ষা আদি বিষয়ো নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত গুৰুত্ব দিবলগীয়া হৈছে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: January 20, 2021, 3:46 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি