নিৰ্বাচন কাষ চাপি আহিছে, হিতাধিকাৰিক লৈ ব্যস্ত বিজেপিৰ নেতা-পালিনেতা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 28, 2021, 7:38 PM IST
নিৰ্বাচন কাষ চাপি আহিছে, হিতাধিকাৰিক লৈ ব্যস্ত বিজেপিৰ নেতা-পালিনেতা
বুধবাৰে যোৰহাটত জিলাখনৰ কেইবাহাজাৰ লোকক মাটিৰ পট্টা প্ৰদান কৰাৰ লগতে স্বয়ম আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ ঘটাই বহু লোকক ত্ৰিশ হাজাৰ টকাকৈ চেকযোগে প্ৰদান কৰা হয়।

বুধবাৰে যোৰহাটত জিলাখনৰ কেইবাহাজাৰ লোকক মাটিৰ পট্টা প্ৰদান কৰাৰ লগতে স্বয়ম আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ ঘটাই বহু লোকক ত্ৰিশ হাজাৰ টকাকৈ চেকযোগে প্ৰদান কৰা হয়।

  • Share this:
আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকক্ষণত ইখনৰ পিছত সিখন আঁচনি কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ খদমদম লগাইছে চৰকাৰে। বিভিন্ন চৰকাৰী আঁচনিৰ হিতাধিকাৰিসকলৰ মাজত আঁচনিৰ সা-সুবিধা প্ৰদান কৰিবলৈ ব্যস্ত হৈ পৰিছে জনপ্ৰতিনিধিসকল। বুধবাৰে যোৰহাটত জিলাখনৰ কেইবাহাজাৰ লোকক মাটিৰ পট্টা প্ৰদান কৰাৰ লগতে স্বয়ম আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ ঘটাই বহু লোকক ত্ৰিশ হাজাৰ টকাকৈ চেকযোগে প্ৰদান কৰা হয়।

যোৰহাটত বুধবাৰে বহু সংখ্যক হিতাধিকাৰিক আনুষ্ঠানিকভাৱে স্বয়ম আঁচনিৰ চেক প্ৰদান কৰে মন্ত্ৰী অতুল বৰাই। যোৰহাট জিলা পুথিভঁৰাল প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত এই বিশেষ অনুষ্ঠানত ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ কামাখ্যা প্ৰসাদ তাছা আৰু যোৰহাটৰ বিধায়ক হিতেন্দ্ৰ নাথ গোস্বামীও উপস্থিত থাকে। জিলাখনত ৭৪৮৭ জন হিতাধিকাৰীক প্ৰদান কৰা হৈছে স্বয়ম আঁচনিৰ চেক।

"মই আশা কৰিছো যে এই আঁচনিৰ পৰা হিতাধিকাৰিসকল নিশ্চয় উপকৃত হ’ব। হিতাধিকাৰিসকলে যি ধন লাভ কৰিব তাৰ যাতে সঠিক ব্যৱহাৰ কৰে। মন্ত্ৰী অতুল বৰাই এনেদৰে কয়।

এই অনুষ্ঠানৰ পিছতে যোৰহাট জিলাৰ প্ৰায় আঠ হাজাৰ পৰিয়ালক আনুষ্ঠানিকভাৱে মাটিৰ পট্টা আৰু আবণ্টন পত্ৰ প্ৰদান কৰা হয়। যোৰহাট জিলাত ২০২০ আৰু ২১ বৰ্ষত ১৩ সহস্ৰাধিক লোকক মাটিৰ পট্টা আৰু আবণ্টন পত্ৰ প্ৰদান কৰা হৈছে। আনহাতে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ এক নিৰ্দেশনাৰ বাবে গ্ৰেজিঙৰ মাটিৰ পট্টা বা আবণ্টন পত্ৰ প্ৰদান কৰিব পৰা নাই চৰকাৰে। কিন্তু অচিৰেই এইসকল লোকক পট্টা প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ কাষ চাপিব বুলি জানিবলৈ দিছে যোৰহাটৰ বিধায়ক তথা বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ হিতেন্দ্ৰ নাথ গোস্বামীয়ে।

"বহু মানুহ দীৰ্ঘদিন ধৰি গ্ৰেজিঙৰ মাটিত বসবাস কৰি আছে। উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশৰ বাবে আমি সেইসকল লোকক মাটিৰ আবণ্টন পত্ৰ দিব পৰা নাই। কিন্তু অচিৰেই চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা এই সন্দৰ্ভত উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আৱেদন জনোৱা হ’ব। আৰু আমি আশাবাদী যে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে তেতিয়া এইসকল লোকক মাটিৰ আবণ্টন দিবলৈ অনুমতি প্ৰদান কৰিব। গতিকে মই সেইসকল লোকক অধৈৰ্য নহ’বলৈ আহ্বান জনাইছো।", যোৰহাটৰ বিধায়ক তথা বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ হিতেন্দ্ৰ নাথ গোস্বামীয়ে এনেদৰে কয়।

এনেদৰেই বৰ্তমান যোৰহাটকে ধৰি বিভিন্ন ঠাইত চৰকাৰী আঁচনিসমূহৰ দ্ৰুত ৰূপায়ণত ব্যস্ত হৈ পৰিছে জনপ্ৰতিনিধিসকল। হিতাধিকাৰিৰ সৃষ্টি আৰু তেওঁলোকক সন্তুষ্ট কৰি নিৰ্বাচনৰ বাবে নিশ্চিত হৈ থাকিবলৈ বৰ্তমান অতিকৈ ব্যস্ত হৈ পৰিছে জনপ্ৰতিনিধিসকলৰ লগতে বিজেপিৰ নেতা-পালিনেতাসকল।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: January 28, 2021, 7:38 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি