• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • উত্তাল কাছাৰ কাগজ কল, ঘৰ খালি কৰাৰ জাননীক লৈ তীব্ৰ প্ৰতিবাদ পাচগ্ৰামত

উত্তাল কাছাৰ কাগজ কল, ঘৰ খালি কৰাৰ জাননীক লৈ তীব্ৰ প্ৰতিবাদ পাচগ্ৰামত

কোনোপধ্যেই আৱাস গৃহ খালী নকৰাৰ হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে কৰ্মচাৰী আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ লোকে ৷

কোনোপধ্যেই আৱাস গৃহ খালী নকৰাৰ হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে কৰ্মচাৰী আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ লোকে ৷

কোনোপধ্যেই আৱাস গৃহ খালী নকৰাৰ হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে কৰ্মচাৰী আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ লোকে ৷

  • Share this:

২০১৯ চনৰ ১৭ মাৰ্চৰ পৰা বন্ধ অৱস্থাত আছে ৰাজ্যৰ দুটা কাগজ কল কাছাৰ আৰু নগাঁও কাগজ কল। সুদীৰ্ঘ ৫৬ মাহৰ পৰা বন্ধ আছে কাগজ কল দুটাৰ কৰ্মচাৰীৰ প্ৰাপ্য দৰমহা। এই ৫ বছৰত কেন্দ্ৰ তথা ৰাজ্য চৰকাৰে বিভিন্ন সময়ত বিভিন্নভাৱে কাগজ কল দুট‍া পুনৰ কাৰ্যক্ষম কৰাৰ বহু প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল।


কিন্তু সকলো প্ৰতিশ্ৰুতিৰ অন্ত পেলাই বিগত ১ জুন দেশৰ লিকুইডেটৰ কুলদীপ বাৰ্মাই জাৰি কৰে কাগজ কল দুটাৰ নিলামৰ জাননী ৷ আৰু ছেপ্টেম্বৰত লিকুইডেটেডৰ কুলদীপ বাৰ্মাই এই কৰ্মচাৰীসকলৰ আৱাস গৃহ খালী কৰিবলৈ নিৰ্দেশ প্ৰদান কৰিছে। ৫৬ মাহে প্ৰাপ্য দৰমহাৰ পৰা বঞ্চিত এই কৰ্মচাৰীসকলৰ ওপৰত এইবাৰ ভূতৰ ওপৰত দানহ পৰাদি পৰিছে জাননী ।


ইপিনে, এই জাননী পোৱাৰ পিছতে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে হাইলাকান্দি জিলাৰ পাচগ্ৰামত থকা কাছাৰ কাগজ কলত ৷ ৰাতিপুৱাৰ পৰাই কাগজ কলৰ মুখ্য প্ৰৱেশ দ্বাৰৰ সন্মুখত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে কৰ্মচাৰীসকলে। কোনোপধ্যেই আৱাস গৃহ খালী নকৰাৰ হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে কৰ্মচাৰী আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ লোকে ৷ প্ৰাপ্য দৰমহা আদায় দিলেহে খালী কৰিব আৱাস গৃহ ৷ অন্যথা পৰিস্থিতি ভয়াৱহ হ'ব বুলিও সকীয়াই দিয়ে কৰ্মচাৰীসকলে ৷ উল্লেখ্য বৰ্তমানে প্ৰায় দুই শতাধিক কৰ্মচাৰীৰ পৰিয়াল বসবাস কৰি আছে কাছাৰ কাগজ কলৰ আৱাসিক গৃহসমূহত।

Published by:Gautam Barman
First published: