• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • এই মাহতে হ'ব মোদী মন্ত্ৰীসভাৰ সম্প্ৰসাৰণ, কি হ'ব সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ? প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহত আজি উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠক...

এই মাহতে হ'ব মোদী মন্ত্ৰীসভাৰ সম্প্ৰসাৰণ, কি হ'ব সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ? প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহত আজি উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠক...

এমপি ৰাজনীতিত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন অনা জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, অসমত মুখ্যমন্ত্ৰীপদ ত্যাগ কৰা সৰ্বানন্দ সোণোৱালক মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।

এমপি ৰাজনীতিত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন অনা জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, অসমত মুখ্যমন্ত্ৰীপদ ত্যাগ কৰা সৰ্বানন্দ সোণোৱালক মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।

এমপি ৰাজনীতিত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন অনা জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, অসমত মুখ্যমন্ত্ৰীপদ ত্যাগ কৰা সৰ্বানন্দ সোণোৱালক মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ (PM Narendra Modi) কেবিনেট সম্প্ৰসাৰণৰ বিষয়ে মঙলবাৰে ডাঙৰ খবৰ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে। খবৰ অনুসৰি আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ বাসভৱনত বিজেপিৰ (BJP) কেইবাজনো জ্যেষ্ঠ নেতা আৰু মন্ত্ৰীৰ এখন বৈঠক আয়োজন কৰা হৈছে। ৭ ৰ পৰা ৯ জুলাইৰ ভিতৰত মন্ত্ৰীসভাত ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অতীতত কেইবাবাৰো বিজেপি নেতা আৰু মন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বিষয়টো আলোচনা কৰিছিল। মন্ত্ৰী পৰিষদ ৩০ জুনত মিলিত হৈছিল।

সভাৰ ৰাউণ্ড চলি আছে
সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনৰ সময়ত আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ বাসভৱনত কেইবাজনো কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীয়ে এখন সভাত অংশ গ্ৰহণ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ, প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিং, বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণ, ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধান, ৰে'লমন্ত্ৰী পীয়ুষ গোৱেল, প্ৰহ্লাদ যোশী আৰু কৃষি মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ সিং তোমাৰ। ইয়াৰ পূৰ্বেও প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি জগত প্ৰকাশ নাড্ডা আৰু শ্বাহকে ধৰি কেইবাজনো জ্যেষ্ঠ নেতাক সাক্ষাৎ কৰে।

পৰিৱৰ্তনত নিৰ্বাচনী প্ৰভাৱ দেখা যাব!
সূত্ৰৰ উদ্ধৃতিৰে প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰভাৱো এই বিৱৰণত দেখা যাব পাৰে। উত্তৰ প্ৰদেশত, আপনা দলৰ এনডিএ সহযোগী অনুপ্ৰিয়া পেটেলে স্থান পাব পাৰে। আনহাতে, উত্তৰ প্ৰদেশ, মহাৰাষ্ট্ৰ আৰু মধ্য প্ৰদেশৰ কেইজনমান বিজেপি সাংসদক মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰা মন্ত্ৰীসকলক অপসাৰণ কৰাকে ধৰি বহুতো বিভাগসলনি কৰা হ'ব পাৰে।

বৰ্তমান, কেবিনেটত সদস্যৰ সংখ্যা হৈছে ৫৩ জন। এইটো কোৱা হৈছে যে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ২৮ টা খালী ঠাইৰ কিছুমানত বিজেপি নেতাসকলক সুযোগ দিব পাৰে। লগতে এই সময়ত ২০ টা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন আশা কৰা হৈছে। এমপি ৰাজনীতিত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন অনা জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, অসমত মুখ্যমন্ত্ৰীপদ ত্যাগ কৰা সৰ্বানন্দ সোণোৱালক মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: