உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • খালী আছে ৫খন আসন, ভৱেশ কলিতাই ইংগিত দিলে ইয়াতকৈ অধিক আসনত হ'ব উপ–নিৰ্বাচন

    খালী আছে ৫খন আসন, ভৱেশ কলিতাই ইংগিত দিলে ইয়াতকৈ অধিক আসনত হ'ব উপ–নিৰ্বাচন

    বিজেপিৰ টাৰ্গেটত এইবাৰ কোন কোন? 

    বিজেপিৰ টাৰ্গেটত এইবাৰ কোন কোন? 

    বিজেপিৰ টাৰ্গেটত এইবাৰ কোন কোন? 

    • Share this:

    উপ-নিৰ্বাচনলৈ সাজু হৈছে অসম প্ৰদেশ বিজেপি ৷ নিৰ্বাচন আয়োগে দিন ঘোষণা কৰাৰ লগে লগে নিৰ্বাচনী যুঁজত জঁপিয়াই পৰিবলৈ নিজকে প্ৰস্তুত কৰি ৰাখিছে বিজেপিয়ে ৷ পাঁচখনতকৈ অধিক বিধানসভা আসনত উপ-নিৰ্বাচন হোৱাৰ ইংগিত দিছে ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতাই ৷


    গোসাঁইগাঁও, তামুলপুৰ,মাজুলী, মৰিয়নি আৰু থাওৰাত উপ–নিৰ্বাচন হোৱাটো অৱধাৰিত ৷ ইতিমধ্যে গোসাঁইগাঁও আৰু তামুলপুৰৰ বিধায়কদ্বয় প্ৰয়াত হোৱাত বিধায়কশূন্য হৈ আছে সমষ্টি দুটা ৷ ইয়াৰ পিছতে মৰিয়নি সমষ্টিৰ কংগ্ৰেছী বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে বিধায়ক পদ ত্যাগ কৰি বিজেপিত যোগদান কৰাৰ ফলত খালী হৈ আছে সমষ্টিটো ৷ এই সমষ্টিটোতো অনুষ্ঠিত হ'ব উপ-নিৰ্বাচন ৷


    ঠিক একেদৰে মাজুলী সমষ্টিৰ বিধায়ক প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীক বহুকেইটা গুৰুত্বপূৰ্ণ দপ্তৰ দি কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটত স্থান দিয়াত সম্প্ৰতি বিধায়কহীন হৈ আছে মাজুলীও ৷ ইফালে কিছুদিন পূৰ্বে কংগ্ৰেছী বিধায়ক সুশান্ত বৰগোহাঁয়ে বিধায়ক পদ ত্যাগ কৰি কংগ্ৰেছৰ পৰা বিজেপিলৈ অহাত থাওৰা সমষ্টিও হৈ পৰিল বিধায়কশূন্য ৷


    পিছে এই পাঁচটা সমষ্টিতে হ'বনে উপ-নিৰ্বাচন? বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতি ভৱেশ কলিতাৰ ভাষ্যই আন এক ইংগিতহে বহন কৰিছে ৷ ভৱেশ কলিতাৰ দাবী, আগষ্টৰ শেষৰ ফালে বিজেপিলৈ আহিব ফণী তালুকদাৰ ৷ যদিহে ভৱানীপুৰৰ AIUDFৰ বিধায়কজন বিজেপিলৈ আহে, ভৱানীপুৰ সমষ্টিতো অনুষ্ঠিত হ'ব উপনিৰ্বাচন ৷


    ইফালে UPPLৰ নেতা গোবিন্দ বসুমতাৰীৰো দূৰ হোৱা নাই মন্ত্ৰিত্বকেন্দ্ৰিক অসন্তুষ্টি ৷ যিকোনো সময়ত বিজেপিলৈ আহিব পাৰে ওদালগুৰিৰ বিধায়কজন ৷ যি কথাৰ ইংগিত দিলে ভৱেশ কলিতাই ৷ ইফালে উপ-নিৰ্বাচনত বিজেপিক ৰুধিবলৈ কংগ্ৰেছ ৰাইজৰ দল একলগ হৈও বিজেপিৰ একো ক্ষতি কৰিব নোৱাৰে বুলি কৈ ভৱেশ কলিতাই ক'লে, বিধানসভা নিৰ্বাচনতো একো কৰিব পৰা নাছিল মহাজোঁটে ৷


    BJPএক প্ৰকাৰ প্ৰবল আত্মবিশ্বাসী ৷ অপেক্ষা কৰিছে উপ-নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱালৈ ৷ নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰাৰ লগে লগে যুঁজত নামি পৰিবলৈ বিজেপিয়ে নিজকে কৰিছে সাজু ৷ শেহতীয়াকৈ বিজেপি মিত্ৰজোঁটে যিমানকেইটা উপনিৰ্বাচন খেলিছে, তাত সফল হৈছে দলটো ৷ এইবাৰ পিছে বিজেপি মিত্ৰজোঁটৰ বাবে প্ৰত্যাহ্বান আনিব পাৰিবনে মহাজোঁটে ৷

    Published by:Gautam Barman
    First published: