• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Assam By Election: তামুলপুৰ বিধানসভা সমষ্টিৰ চাৰিজনে দাখিল কৰিলে মনোনয়ন, নিৰ্দলীয় ৰূপত ইমানুৱেল মুছাহাৰী

Assam By Election: তামুলপুৰ বিধানসভা সমষ্টিৰ চাৰিজনে দাখিল কৰিলে মনোনয়ন, নিৰ্দলীয় ৰূপত ইমানুৱেল মুছাহাৰী

 প্ৰমোদ বড়োক হেঁচা প্ৰয়োগৰ বাবে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰাৰ কথা ক'লে ইছলাৰীয়ে

প্ৰমোদ বড়োক হেঁচা প্ৰয়োগৰ বাবে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰাৰ কথা ক'লে ইছলাৰীয়ে

প্ৰমোদ বড়োক হেঁচা প্ৰয়োগৰ বাবে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰাৰ কথা ক'লে ইছলাৰীয়ে

  • Share this:

ৰাজ্যত হ'ব লগা উপ-নিৰ্বাচনক লৈ ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে নিৰ্বাচনী বতাহ ৷ বাক্সা জিলাৰ ৫৮নং তামুলপুৰ বিধানসভা সমষ্টিতো বলিছে নিৰ্বাচনী বতাহ ৷ ইউ পি পি এলৰ বিধায়ক লেহোৰাম বড়োৰ আকস্মিক মৃত্যুত খালী হৈছিল তামুলপুৰ বিধানসভা আসনখন ৷ আজি তামুলপুৰ বিধানসভা সমষ্টিৰ পৰা চাৰিগৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে দাখিল কৰে  মনোনয়ন পত্ৰ ৷ সম্পূৰ্ণ কোভিড প্ৰট'কল মানি বাক্সাৰ মুছলপুৰৰ জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্যলয়ত মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰে ইউপিপিএলৰ প্ৰাৰ্থী জলেল দৈমাৰী, কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থী ভাস্কৰ দাহাল, নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী ইমানুৱেল মুছাহাৰী আৰু গণেশ কছাৰীয়ে ৷


চাৰিগৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে পৃথকে নিৰ্বাচনী বিষয়া আশ্ৰাফুল আমিনৰ ওচৰত মনোনয়ন–পত্ৰ দাখিল কৰে ৷ উল্লেখ্য যে তামুলপুৰত এইবাৰ জমি উঠিব নিৰ্বাচনী যুঁজ ৷ বিজেপি দলে মিত্ৰদল ইউ পি পি এলক তামুলপুৰ বিধানসভা সমষ্টিটো এৰি দিয়াত বিজেপি দলৰ ৰাজ্যিক সদস্য তথা প্ৰাক্তন বিধায়ক ইমানুৱেল মুছাহাৰীয়ে সমষ্টিটোৰ পৰা নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী হিচাপে মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰে ৷ মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰি ইমানুৱেল মুছাহাৰীয়ে সমষ্টিটোৰ পৰা নিশ্চিতভাৱে বিজয়ী হ'ব বুলি কয় ৷


লগতে বিটিচিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী সদস্য প্ৰমোদ বড়োক সমালোচনা কৰি কয় যে বিটিচিত বিজেপিয়ে কোনো কাৰণতে নিৰ্বাচনী যুঁজত অংশ নলয় ৷ সেয়ে প্ৰমোদ বড়োক হেঁচা প্ৰয়োগৰ বাবে তেওঁ নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব ৷ ইফালে ইউ পি পি এলৰ প্ৰাৰ্থীক সংগ দি ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰী ৰঞ্জিত দাসে ইমানুৱেল মুছাহাৰীক মনোনয়ন উঠাই লোৱাৰ বাবে সংবাদ মাধ্যমত আহ্বান জনায় ৷ সেইদৰে বিটিচিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী প্ৰমোদ বড়োৱে ইমানুৱেল মুছাহাৰীয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় দলত থাকি নিৰ্দলীয় হিচাপে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব বিচৰাটো দুৰ্ভাগ্যজনক বুলি কয় ৷


আনহাতে সমষ্টিটোৰ পৰা ইউ পি পি এল দলৰ প্ৰাৰ্থীগৰাকীয়ে বিজয়ী হ'ব বুলি মন্তব্য কৰে প্ৰমোদ বড়োৱে ৷ কংগ্ৰেছ দলৰ প্ৰাৰ্থী ভাস্কৰ দাহালেও মনোনয়ন পত্ৰ দাখিল কৰে ৷ ভাস্কৰ দাহালক কংগ্ৰেছ দলৰ ৰাজ্যিক সভাপতি ভূপেন বৰা আৰু বিৰোধী দলপতি দেবব্ৰত শইকীয়াই সংগ প্ৰদান কৰে ৷

Published by:Gautam Barman
First published: