বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বেই বিটিআৰৰ অপ্ৰাদেশিকৃত বিদ্যালয়-মহাবিদ্যালয় প্ৰাদেশিকীকৰণ কৰা হ’ব, ক’লে প্ৰমোদ বড়োৱে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:February 23, 2021, 9:04 AM IST
বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বেই বিটিআৰৰ অপ্ৰাদেশিকৃত বিদ্যালয়-মহাবিদ্যালয় প্ৰাদেশিকীকৰণ কৰা হ’ব, ক’লে প্ৰমোদ বড়োৱে
সভাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে মত বিনিময়ো কৰে বিটিআৰ প্ৰধান প্ৰমোদ বড়োৱে।

সভাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে মত বিনিময়ো কৰে বিটিআৰ প্ৰধান প্ৰমোদ বড়োৱে।

  • Share this:
কোকৰাঝাৰ জিলাৰ গোসাইগাঁও মহকুমাৰ অসম-বংগ সীমান্তস্থিত জাৰাগুৰি উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয় খেলপথাৰত বিটিআৰ শিক্ষা বিভাগৰ উদ্যোগত সোমবাৰে ছাত্ৰ–ছাত্ৰীসকলৰ কৰ্মজীৱনক লৈ এটা সভা অনুষ্ঠিত হয়। উক্ত সভাত বিটিআৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী সদস্য প্ৰমোদ বড়োৱে ভাষণত কয় যে বিটিআৰৰ ৬.৩ আৰ্টিকলৰ ভিত্তিত বিটিআৰত প্ৰাদেশিকীকৰণৰ পৰা বাদ পৰা বিদ্যালয়–মহাবিদ্যালয়সমূহ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে নীতি–নিয়মৰ মাজেৰে প্ৰাদেশিকীকৰণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ'ব।

সভাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে মত বিনিময়ো কৰে বিটিআৰ প্ৰধান প্ৰমোদ বড়োৱে। ছাত্র–ছাত্ৰী সকলৰ ভৱিষ্যত কৰ্মপন্থা বাস্তৱায়িত কৰাৰ বাবে বিটিআৰ চৰকাৰে প্ৰশিক্ষণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰাৰ লগতে সকলো ধৰণৰ সহায় আগবঢ়াব বুলি বিটিআৰ প্ৰধানগৰাকীয়ে মত ব্যক্ত কৰে।

আনহাতে, বাজুগাঁৱত ইউপিপিএলৰ এক যোগদান সভাত বিটিআৰ প্ৰধান প্ৰমোদ বড়ো উপস্থিত হৈ মন্তব্য কৰে যে সম্পূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন বিচাৰিছে বিটিআৰবাসীয়ে। তাৰ বাবে ইউ পি পি এল দলত দিনক দিনে যোগদান কৰিব ধৰিছে সকলো শ্ৰেণীৰ লোকে৷ দুৰ্নীতি–ভ্ৰষ্টাচাৰমুক্ত, হিংসামুক্ত সমাজ গঢ়াৰ লক্ষ্যৰে সকলোৱেই আগুৱাই আহিছে৷ বিটিআৰত এতিয়া মূল্যবোধৰ ৰাজনীতি চলিছে, হিংসাৰ ৰাজনীতি বন্ধ হৈছে৷

বড়োৱে আৰু কয় যে বিপিএফৰ শাসন কালত ছানি ধৰা দুৰ্নীতি পৰিষ্কাৰ কৰিব লাগিব। বিটিআৰত বড়ো–অবড়োৰ ৰাজনীতিৰো যৱনিকা পৰিছে৷ নিৰ্বাচন আহিব যাব৷ কিন্তু আমি একেলগে যুগ–যুগান্তৰলৈ বসবাস কৰিব লাগিব৷ সেয়ে এখন সুন্দৰ সবল সমাজ গঢ়াৰ বাবে সকলোৱে হাতে হাত ধৰি আগুৱাই আহিব লাগিব৷ কোনোবাই যদি ভবিছে আমি আকৌ জংঘলমুখী হ’ম আৰু সমাজত অশান্তি কৰিম৷ তেনে চিন্তা সমুলি পৰিত্যাগ কৰা ভাল  কাৰণ সমাজত অশান্তি কৰিবলৈ নিদিম৷ বিটিআৰ নিৰ্বাচনত ইউ পি পি এল দলে ৰাইজক যিসমূহ প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰিছিল সেইসমূহ বাস্তৱিক কৰিবলৈ দল সংকল্পবদ্ধ৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: February 23, 2021, 9:04 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি