ঘৰত জ্বলে মাত্ৰ দুটা বাল্ব, বিদ্যুতৰ বিল আহিল ৩৭ হাজাৰ টকা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:November 18, 2020, 10:50 AM IST
ঘৰত জ্বলে মাত্ৰ দুটা বাল্ব, বিদ্যুতৰ বিল আহিল ৩৭ হাজাৰ টকা
পৰিয়ালটোৰ ঘৰত নাই ফেন, টিভি, মটৰ আদি। কেবল দুটা লাইট ব্যৱহাৰ কৰি কেনেকৈ বৃহৎ পৰিমাণৰ বিল আহিল সেয়াহে লক্ষ্যণীয়৷

পৰিয়ালটোৰ ঘৰত নাই ফেন, টিভি, মটৰ আদি। কেবল দুটা লাইট ব্যৱহাৰ কৰি কেনেকৈ বৃহৎ পৰিমাণৰ বিল আহিল সেয়াহে লক্ষ্যণীয়৷

  • News18 Assam
  • Last Updated: November 18, 2020, 10:50 AM IST
  • Share this:
শক্তি বিভাগৰ দ্বায়িত্বহীন কাণ্ড৷ চৰকাৰে যোগান ধৰা বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ সংযোগ (বিপিএল) গ্ৰাহকক ৩৭ হাজাৰ টকা বিদ্যুৎৰ বিল প্ৰেৰণ কৰাত হতভম্ব হৈ পৰিছে দিন হাজিৰা কৰা এটা পৰিয়াল৷ দিন হাজিৰা কৰি কেনেকৈ পৰিশোধ কৰিব ৩৭ হাজাৰ টকা বিদ্যুতৰ বিল, তাকে লৈ মূৰে–কপালে হাত দিছে ঢেকিয়াজুলিৰ আমতল বঙালি গাঁৱৰ এটা দৰিদ্ৰ পৰিয়াল৷

হৰিচৰণ মাহাতো নামৰ ঢেকিয়াজুলিৰ আমতল বঙালি গাঁৱৰ এই দিন হাজিৰা কৰা লোকজনে ৩৭ হাজাৰ টকাৰ বিদ্যুতৰ বিল লাভ কৰি টোপনি নোহোৱা হৈছে৷ হৰিচৰণ মাহাতোৱে প্ৰকাশ কৰা মতে বিগত কিছুদিন পূৰ্বে বিদ্যুৎ বিভাগৰ কৰ্মচাৰী আহি তেওঁৰ পূৰ্বৰ বিদ্যুতৰ মিটাৰটোৰ বিসংগতি হৈছে বুলি সলনি কৰি নতুন মিটাৰ সংযোগ কৰিছিল৷ ইয়াৰ পিছতেই জধে–মধে বিদ্যুতৰ বিল আহি এতিয়া ৩৭ হাজাৰ টকাৰ বিল আহিছে তেওঁলৈ৷

উল্লেখ্যযে, চৰকাৰী আঁচনিৰ দ্বাৰা বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ সংযোগ আঁচনিৰ অধীনত বিদ্যুৎ সংযোগ পোৱা হৰিচৰণ মাহাতোৰ পূৰ্বে প্ৰতি মাহে ২০ৰ পৰা ৩০টকাকৈ আহিছিল বিদ্যুতৰ বিল৷ কিন্তু হঠাৎ বৃহৎ পৰিমাণৰ বিল প্ৰেৰণ কৰাত তেওঁ হতভম্ব হৈ পৰিছে৷ এই বিষয়ে তেওঁ শক্তি বিভাগৰ ঢেকিয়াজুলি কাৰ্যালয়ত অভিযোগ দিয়াৰ পিছতো কোনো ধৰণৰ ফল নধৰিল৷

পৰিয়ালটোৰ ঘৰত নাই ফেন, টিভি, মটৰ আদি। কেবল দুটা লাইট ব্যৱহাৰ কৰি কেনেকৈ বৃহৎ পৰিমাণৰ বিল আহিল সেয়াহে লক্ষ্যণীয়৷ কাৰ দ্বায়িত্বহীনতাৰ বাবে এটা দিন হাজিৰা কৰা এটা পৰিয়ালে বিদ্যুতৰ বিলৰ বাবে হাৰাশাস্তিৰ সন্মুখীন হৈছে৷ পৰিয়ালক সকাহ দিবলৈ শক্তি বিভাগে কিবা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবনে সেয়া এক ডাঙৰ প্ৰশ্ন৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: November 18, 2020, 10:49 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading