உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বেলি মাৰ যাওঁ যাওঁ বিপিএফৰ, বিপিএফক লাগে এতিয়া সঞ্জীৱনী

    বেলি মাৰ যাওঁ যাওঁ বিপিএফৰ, বিপিএফক লাগে এতিয়া সঞ্জীৱনী

    চৰকাৰৰ গুড বুকত সোমাবলৈ চৰকাৰৰ পক্ষত বিপিএফ

    চৰকাৰৰ গুড বুকত সোমাবলৈ চৰকাৰৰ পক্ষত বিপিএফ

    চৰকাৰৰ গুড বুকত সোমাবলৈ চৰকাৰৰ পক্ষত বিপিএফ

    • Share this:
    স্থিতি লাহে লাহে থৰকবৰক হৈছে হাগ্ৰামা মহিলাৰী নেতৃত্বাধীন বিপিএফৰ ৷ যিকোনোপ্ৰকাৰে ক্ষমতাশালী হোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে থৰকবৰক বিপিএফে ৷ বিপিএফ নেতাই স্পষ্ট কৰিছে, বিপিএফে পালন নকৰে বিৰোধীৰ ভূমিকা; থাকিব চৰকাৰৰ সমৰ্থনতে ৷

    ক্ষমতাৰ সোৱাদ সঁচাকৈয়ে সুকীয়া ৷ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে বিগব্ৰাডাৰ বিজেপিৰ (Assam BJP) কাষত নথকা বিপিএফে এই সময়ত হাতলে মুখলে চাবলগীয়া হৈছে বিগব্ৰাডাৰ বিজেপিৰ ৷ এটা ভাল খবৰৰ অপেক্ষাত দিন কটাইছে হাগ্ৰামা মহিলাৰী (Hagrama Mohilari) বাহিনীয়ে৷ তাৰ প্ৰমাণ কলাইগাঁৱৰ বিধায়ক দুৰ্গা দাস বড়োৱে কৰা এই মন্তব্য- "ভাল খবৰ আহিব ৷ সোনকালেই আহিব ৷ ক'ৰবাত চামিল হোৱা নোহোৱা পিছৰ কথা ৷ বিটিচিত পৰিৱৰ্তন হ'ব ৷ "

    বিজেপিৰ গুড বুকত কিদৰে নিজৰ নাম পুনৰ সুমুৱাব পাৰি তাৰ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে বিপিএফে ৷ এতিয়া আৰু কোনো সেয়ে লুক-ঢাক ৰাখিব বিচৰা নাই বিপিএফে ৷ সেয়ে দলটোৰ সাধাৰণ সম্পাদক প্ৰবীণ বড়োৱে কৈয়েই দিলে-

    "বিপিএফে পালন নকৰে বিৰোধীৰ ভূমিকা ৷ আমি চৰকাৰক কৰি যাম মুকলি সমৰ্থন ৷"

    ইমানেই নহয়, প্ৰবীণ বড়োৱে আনকি ক'লে "ৰাজনীতিত সকলো সম্ভৱ" ৷

    প্ৰবীণ বড়োৱে কোৱাৰ ধৰণে ৰাজনীতিত একো যে অসম্ভৱ নহয় সেই কথা স্বীকাৰ কৰিলেও, UPPLৰ নেতা তথা কেবিনেট মন্ত্ৰী ইউ জি ব্ৰহ্মই অৱশ্যেই ক'লে- BPFৰে মিত্ৰতা নহয় UPPLৰ ৷

    এইখিনিতে এটা কথা উনুকিয়াব পাৰি যে মাঘ বিহুৰ পিছতে বিজেপিৰ ৰাজনীতিলৈ এটা ভাল খবৰ আহিব বুলি কৈছিল বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতি ভৱেশ কলিতাই ৷ ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে বিপিএফে চৰকাৰক পূৰ্ণ সমৰ্থন দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰাৰ লগে বিৰোধীৰ শক্তি যে আৰু হ্ৰাস পালে সেয়া হৈ পৰিল স্পষ্ট ৷
    Published by:Gautam Barman
    First published: