உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Dead Body Rescue at Pandu: বুধবাৰৰ পৰা নিৰুদ্দিষ্ট ছাৰ্ভেৰ প্ৰমোদ চন্দ্ৰ দাসৰ মৃতদেহ পাণ্ডুৰ ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ পানীত উদ্ধাৰ

    Dead Body Rescue at Pandu: বুধবাৰৰ পৰা নিৰুদ্দিষ্ট ছাৰ্ভেৰ প্ৰমোদ চন্দ্ৰ দাসৰ মৃতদেহ পাণ্ডুৰ ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ পানীত উদ্ধাৰ

    অৱসৰপ্ৰাপ্ত লোকজনে কি পৰিস্থিতিত এনেদৰে মৃত্যুক সাৱটি ল'লে তাক লৈ এতিয়াও ৰহস্য অব্যাহত আছে।

    অৱসৰপ্ৰাপ্ত লোকজনে কি পৰিস্থিতিত এনেদৰে মৃত্যুক সাৱটি ল'লে তাক লৈ এতিয়াও ৰহস্য অব্যাহত আছে।

    অৱসৰপ্ৰাপ্ত লোকজনে কি পৰিস্থিতিত এনেদৰে মৃত্যুক সাৱটি ল'লে তাক লৈ এতিয়াও ৰহস্য অব্যাহত আছে।

    • Share this:
    বৃহস্পতিবাৰে পুৱা গুৱাহাটী মহানগৰীৰ পাণ্ডুত ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ পানীত ওপঙি থকা অৱস্থাত উদ্ধাৰ হয় এজন বয়োজ্যেষ্ঠ পুৰুষৰ মৃতদেহ। অঞ্চলটোৰ একাংশ স্থানীয় লোকে মৃতদেহটো প্ৰত্যক্ষ কৰি জালুকবাৰী আৰক্ষীৰ লগতে পাণ্ডু নদী আৰক্ষী চকীত খবৰ দিয়ে। এই খবৰ পোৱাৰ পাছতেই জালুকবাৰী আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ৰূপক কুমাৰ বৰা আৰু পাণ্ডু নদী আৰক্ষী চকীৰ প্ৰভাৰী বিষয়া কিশোৰ কলিতাৰ নেতৃত্বত এটা দল ঘটনাস্থলীত ততাতৈয়াকৈ উপস্থিত হয় ( body of an elderly man was found in Brahmaputra)।

    আৰক্ষীৰ দলটিয়ে মৃতদেহটো উদ্ধাৰ কৰি মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে গুৱাহাটী মেডিকেল কলেজ হাস্পতাললৈ (GMCH) প্ৰেৰণ কৰে। ইফালে ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুত উদ্ধাৰৰ খবৰ বিয়পি পৰাৰ পাছতেই ছাৰ্ভে চন্দন নগৰৰ প্ৰমোদ চন্দ্ৰ দাস নামৰ লোকজনৰ পৰিয়ালৰ লোক পাণ্ডু নদী আৰক্ষী চকীত উপস্থিত হয়। পৰিয়ালৰ লোকে মৃতদেহটো প্ৰমোদ চন্দ্ৰ দাসৰ বুলি চিনাক্ত কৰাৰ কথা নদী আৰক্ষীৰ তৰফৰ পৰা জানিবলৈ দিছে।

    ছাৰ্ভে চন্দন নগৰৰ বাসিন্দা ৭৫ বছৰীয়া প্ৰমোদ চন্দ্ৰ দাস বুধবাৰৰ দিনৰ ভাগৰ পৰা নিৰুদ্দিষ্ট হৈ থকা বুলি কালিয়েই পৰিয়ালৰ লোকে দিছপুৰ থানাত (Dispur Police Station) এখন এজাহাৰ দাখিল কৰিছিল।
    কিন্তু অৱসৰপ্ৰাপ্ত লোকজনে কি পৰিস্থিতিত এনেদৰে মৃত্যুক সাৱটি ল'লে তাক লৈ এতিয়াও ৰহস্য অব্যাহত আছে। মৰোণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ পাছতহে তেখেতৰ মৃত্যুৰ কাৰণ পোহৰলৈ আহিব।
    Published by:Gautam Barman
    First published: