• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Modi Cabinet Expansion: মোদী মন্ত্ৰীসভাত নতুনকৈ অন্তৰ্ভুক্ত হ'ব পাৰে ১৯ গৰাকী মন্ত্ৰী ! মন্ত্ৰীসভা সম্প্ৰসাৰণৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ আৱাসত অনুষ্ঠিত বিশেষ বৈঠকত প্ৰথম শাৰীত সৰ্বানন্দ সোণোৱাল...

Modi Cabinet Expansion: মোদী মন্ত্ৰীসভাত নতুনকৈ অন্তৰ্ভুক্ত হ'ব পাৰে ১৯ গৰাকী মন্ত্ৰী ! মন্ত্ৰীসভা সম্প্ৰসাৰণৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ আৱাসত অনুষ্ঠিত বিশেষ বৈঠকত প্ৰথম শাৰীত সৰ্বানন্দ সোণোৱাল...

মন্ত্ৰী পৰিষদৰ সংখ্যা ৫৩ ৰ পৰা ৭২ লৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই ১৯ খন নতুন মুখৰ এগৰাকী হোৱাৰ সম্ভাৱনা প্ৰকট হৈ পৰিছে সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ।

মন্ত্ৰী পৰিষদৰ সংখ্যা ৫৩ ৰ পৰা ৭২ লৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই ১৯ খন নতুন মুখৰ এগৰাকী হোৱাৰ সম্ভাৱনা প্ৰকট হৈ পৰিছে সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ।

মন্ত্ৰী পৰিষদৰ সংখ্যা ৫৩ ৰ পৰা ৭২ লৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই ১৯ খন নতুন মুখৰ এগৰাকী হোৱাৰ সম্ভাৱনা প্ৰকট হৈ পৰিছে সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ।

  • Share this:
সন্ধিয়া ৬ বজাত মন্ত্ৰীসভাত যোগদান কৰা নতুন মন্ত্ৰীসকলৰ বাবে শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ'ব। মোডী চৰকাৰৰ কেবিনেট সম্প্ৰসাৰণত ১৯ জন নতুন মুখ অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে। ইয়াৰ সৈতে, মন্ত্ৰী পৰিষদৰ সংখ্যা ৫৩ ৰ পৰা ৭২ লৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই ১৯ খন নতুন মুখৰ এগৰাকী হোৱাৰ সম্ভাৱনা প্ৰকট হৈ পৰিছে সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ। কেবিনেট ৰদবদলত কিছুমান মন্ত্ৰীৰ মৰ্যাদাও বৃদ্ধি কৰা হ'ব পাৰে। মন্ত্ৰীসভা সম্প্ৰসাৰণৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ আৱাসত অনুষ্ঠিত হয় বিশেষ বৈঠক।

সূত্ৰ অনুসৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ আৱাসৰ বৈঠকত উপস্থিত থকাসকলৰ ভিতৰত বিজেপিৰ মহাসচিব ভূপেন্দ্ৰ যাদৱ, অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজ্যসভাৰ সদস্য নাৰায়ণ ৰাণে প্ৰথম শাৰীত বহা পৰিলক্ষিত হয়। অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কেবিনেট ৰেংক পোৱাৰ সম্ভাৱনা। বৈঠকত উপস্থিত থাকে মধ্য প্ৰদেশৰ ৰাজ্যসভাৰ সদস্য জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, হাৰিয়ানাৰ চিৰছাৰ সাংসদ সুনীতা দুগ্গল, দিল্লীৰ বিজেপি সাংসদ মীনাক্ষী লেখী, উত্তৰাখণ্ডৰ নৈনিতাল-উধম সিং নগৰৰ সাংসদ অজয় ভট্ট, কৰ্ণাটকৰ উদুপি চিকমাগালুৰৰ সাংসদ শোভা কাৰান্দলাজে, মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিডৰ সাংসদ প্ৰীতম মুণ্ডে, মহাৰাষ্ট্ৰৰ ভিৱান্দিৰ কপিল পাটিল, মহাৰাষ্ট্ৰৰ দিনদোৰীৰ সাংসদ ভাৰতী পাৱাৰ, উত্তৰ প্ৰদেশৰ খেৰীৰ সাংসদ অজয় মিশ্ৰ আৰু পশ্চিম বংগৰ সাংসদ শান্তনু ঠাকুৰ।
Published by:Kokil Sarma
First published: