உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ‘ঋতুপৰ্ণ পেগুক হত্যা কৰা কেইটা বাংলাদেশী মুছলমান, হত্যাকাৰীক ৰাইজৰ হাতত গটাই দিয়ক’

    ‘ঋতুপৰ্ণ পেগুক হত্যা কৰা কেইটা বাংলাদেশী মুছলমান, হত্যাকাৰীক ৰাইজৰ হাতত গটাই দিয়ক’

    ঋতুপৰ্ণ হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰিলে শিলাদিত্য দেৱে

    ঋতুপৰ্ণ হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰিলে শিলাদিত্য দেৱে

    ঋতুপৰ্ণ হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰিলে শিলাদিত্য দেৱে

    • Share this:
    শুকুৰবাৰে গুৱাহাটী মহানগৰীৰ মাজ-মজিয়াত ঋতুপৰ্ণ পেগু নামৰ এজন যুৱকক ছুৰীৰে হানি-খুচি হত্যা কৰা হ’ল। এইবাৰ এই সন্দৰ্ভত মুখ খুলিছে বিজেপি বিধায়কৰ শিলাদিত্য দেৱে। বিধায়ক শিলাদিত্যই কয় যে, ‘ভূমিপুত্ৰ ঋতুপৰ্ণ পেগুক নুনমাটিত বাংলাদেশী মুছলমানে অতি লোমহৰ্ষকভাৱে হত্যা কৰিলে ৷ হত্যাকাৰীক ৰাইজৰ দাতত গটাই দিব লাগে।’

    বিধায়কজনে লগতে কয় যে, ‘ মুছলমানে জুবাই কৰে, আমি বলি দিও ছাগলী, মুৰ্গী ৷ এইকেইটাকো বলি দিব লাগে ৷ বাংলাদেশী মুছলমানৰ হৈ যুক্তি দিয়া মহন্ত, গগৈ, ভট্টাচাৰ্য, গোহাঁই আদিক আমি বিশ্বাস কৰিব নালাগে ৷ তেওঁলোকে বাংলাদেশীক লৈ আন্দোলন কৰে।’

    ‘কোৰোণাক লৈ আমি ৰাজনীতি কৰা নাই ৷ ৰিপুণ বৰা, তৰুণ গগৈয়ে কিয় ৰাইজৰ ওচৰত যোৱা নাই ? কোনে বাধা দিছে তেওঁলোকক? কোৰোণা কি মিছা? মিছা যদি কওক কংগ্ৰেছে ৷ ইয়াক লৈ ৰাজনীতি আমি নকৰো ৷ এবস্তা চাউল ৰাইজক দিলে বস্তাটোত হাতৰ চিন মাৰি কংগ্ৰেছে ৰাজনীতি কৰে ৷ আমিটো নকৰো ৷ ৰাইজে কথাবোৰ চাই আছে।’ এনেদৰে কয় শিলাদিত্য দেৱে।
    First published: