உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Lailapur Incident: অসম–মিজো সীমান্তৰ তথ্য লুকুৱাইছে বিজেপি চৰকাৰে– দাবী দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ

    Lailapur Incident: অসম–মিজো সীমান্তৰ তথ্য লুকুৱাইছে বিজেপি চৰকাৰে– দাবী দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ

    চিদ্দিক আহমেদৰ দাবী– আমি বহু বছৰ পূৰ্বে সীমান্তত বিশেষ নিৰাপত্তাৰ দাবী তুলিছিলো।

    চিদ্দিক আহমেদৰ দাবী– আমি বহু বছৰ পূৰ্বে সীমান্তত বিশেষ নিৰাপত্তাৰ দাবী তুলিছিলো।

    চিদ্দিক আহমেদৰ দাবী– আমি বহু বছৰ পূৰ্বে সীমান্তত বিশেষ নিৰাপত্তাৰ দাবী তুলিছিলো।

    • Share this:

    অসম–মিজোৰাম সীমান্তৰ প্ৰকৃত তথ্য লুকুৱাইছে ৰাজ্য চৰকাৰে ৷ সঠিত তথ্য পোহৰলৈ অহাৰ ভয়ত কংগ্ৰেছ প্ৰতিনিধি দলক যাব নিদিলে ঘটনাস্থলীত ৷ সেয়ে ঘটনাস্থলীলৈ যোৱা প্ৰতিনিধি দলটোক আদবাটৰ পৰাই ওভতালে ৷ –গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈ এই গুৰুতৰ অভিযোগ বিৰোধী দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ ৷


    ৰাজ্যত ক'ভিডময় পৰিৱেশত জনতাক গৃহবন্দী কৰি ৰখাৰ সময়তে অসমত মিজোৱে চলাইছে আগ্ৰাসন ৷ শেহতীয়া অক্টোবৰ মাহৰ পৰাই সীমান্তত ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পাইছে এই আগ্ৰাসনৰ ভয়াবহতা ৷ উপযুক্ত সময়ত ৰাজ্য চৰকাৰে ব্যৱস্থা ল'লে নিশ্চয়কৈ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ সক্ষম হ'লহেঁতেন ৷ NEDA প্ৰসংগক লৈ দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ দাবী– দেশৰ গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে নেডা গঠনৰ জৰিয়তে উঃপূঃৰ সমস্যা সমাধা হ'ব বুলি কৈছিল ৷ কিন্তু তাৰ বিপৰীত মন্তব্য এতিয়া নেডাৰ আহ্বানক তথা মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ৷


    মুখ্যমন্ত্ৰীৰ এনে মন্তব্য হাস্যকৰ বুলি আখ্যা দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ ৷ ইপিনে কংগ্ৰেছৰ প্ৰতিনিধি দলৰ স'তে সংগ দিয়া কংগ্ৰেছৰ সীমান্ত বিভাগৰ প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী চিদ্দিক আহমেদৰ দাবী– আমি বহু বছৰ পূৰ্বে সীমান্তত বিশেষ নিৰাপত্তাৰ দাবী তুলিছিলো৷ যিটো সেইসময়ৰ মন্ত্ৰীগৰাকীৰ কাৰ্যকালত প্ৰস্তাৱ লোৱা হৈছিল ৷ সেই কাম পুনৰবাৰ কৰাৰ আহ্বান মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক ৷


    ইপিনে মিজোৰামৰ এগৰাকী সাংসদে ৰাজ্যসভাৰ বাহিৰত কৰা মন্তব্যক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে দেৱব্ৰত শইকীয়াই ৷ অসাংবিধানিক মন্তব্য কৰা এনে সাংসদগৰাকীৰ সাংসদ পদ কৰ্তনকে ধৰি দেশদ্ৰোহী গোচৰ আৰু বিশেষ অধিকাৰ ভংগ কৰাৰ দাবী তোলে কংগ্ৰেছ নেতা দেৱব্ৰত শইকীয়াই।

    Published by:Gautam Barman
    First published: