মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»MLA Panidhar Talukdar Left AIUDF : ভৱানীপুৰৰ বিধায়ক ফণিধৰ তালুকদাৰে AIUDFৰ পৰা কৰিলে পদত্যাগ, শঘ্ৰেই যোগ দিব BJPত।

MLA Panidhar Talukdar Left AIUDF : ভৱানীপুৰৰ বিধায়ক ফণিধৰ তালুকদাৰে AIUDFৰ পৰা কৰিলে পদত্যাগ, শঘ্ৰেই যোগ দিব BJPত।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 26, 2021, 1:51 PM IST
MLA Panidhar Talukdar Left AIUDF : ভৱানীপুৰৰ বিধায়ক ফণিধৰ তালুকদাৰে AIUDFৰ পৰা কৰিলে পদত্যাগ, শঘ্ৰেই যোগ দিব BJPত।
দল ত্যাগ কৰাই নহয়  ফণীধৰ তালুকদাৰে বিধায়ক পদৰ পৰাও পদত্যাগ কৰিব। ইয়াৰ লগে লগে AIUDF দলৰ বিধায়কৰ সংখ্যা ১৫ জনলৈ হ্ৰাস পালে।

দল ত্যাগ কৰাই নহয়  ফণীধৰ তালুকদাৰে বিধায়ক পদৰ পৰাও পদত্যাগ কৰিব। ইয়াৰ লগে লগে AIUDF দলৰ বিধায়কৰ সংখ্যা ১৫ জনলৈ হ্ৰাস পালে।

  • Share this:
AIUDFৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে ফণীধৰ তালুকদাৰে। AIUDFৰ ভৱানীপুৰৰ বিধায়ক ফণীধৰ তালুকদাৰে দল ত্যাগ কৰিব বুলি দীৰ্ঘদিন ধৰি চৰ্চা চলি আছিল। আজি AIUDF দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে প্ৰথমবাৰ বিধানসভালৈ নিৰ্বাচিত হোৱা বিধায়কজনে।

দল ত্যাগ কৰাই নহয়  ফণীধৰ তালুকদাৰে বিধায়ক পদৰ পৰাও পদত্যাগ কৰিব। ইয়াৰ লগে লগে AIUDF দলৰ বিধায়কৰ সংখ্যা ১৫ জনলৈ হ্ৰাস পালে। AIUDFৰ টিকটত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এইবাৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়ী হৈছিল ফণীধৰ তালুকদাৰ।

চলি থকা চৰ্চা মতে অতি শীঘ্ৰে বিজেপিত যোগ দিব ফণীধৰ তালুকদাৰে।

ইপিনে বিধায়ক পদ এৰাৰ লগে লগে ভৱানীপুৰ সমষ্টিতো উপনিৰ্বাচন নিশ্চিত হৈ পৰিল। মাজুলী, মৰিয়নি, থাওৰা, গোসাইগাঁও, তামুলপুৰৰ লগতে এতিয়া ভৱানীপুৰ সমষ্টিতো উপনিৰ্বাচন হ'ব।
Published by: Manjumoni Borah
First published: August 26, 2021, 1:48 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি