ছয়গাঁও কাণ্ডৰ পৰা নল’লে শিক্ষা! কাৰ বলেৰে বলিয়ান এইসকল সংস্কৃতিবান!

বাংলাদেশী শিল্পী আৰু ভোজপুৰী নৃত্যদলক নিমন্ত্ৰণ কৰি সংস্কৃতি ৰক্ষাৰ যো–জা একাংশ তথাকথিত সংগঠনে!

News18-Assam
Updated:July 5, 2019, 9:31 PM IST
ছয়গাঁও কাণ্ডৰ পৰা নল’লে শিক্ষা! কাৰ বলেৰে বলিয়ান এইসকল সংস্কৃতিবান!
বাংলাদেশী শিল্পী আৰু ভোজপুৰী নৃত্যদলক নিমন্ত্ৰণ কৰি সংস্কৃতি ৰক্ষাৰ যো–জা একাংশ তথাকথিত সংগঠনে!
News18-Assam
Updated: July 5, 2019, 9:31 PM IST
ছয়গাৱঁৰ চাঞ্চল্যকৰ শিল্পী নিগ্ৰহৰ ঘটনা মাৰ নৌ যাওতেই আকৌ এবাৰ সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানৰ নামত বহুৱালিৰ বাবে উঠি পৰি লাগিছে একাংশ! বাংলাদেশৰ পৰা শিল্পীৰ দল নিমন্ত্ৰণ কৰাৰ লগতে, বহিঃৰাজ্যৰ ভোজপুৰী নৃত্য দলক নিমন্ত্ৰণ কৰি সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত  কৰিবলৈ আগবাঢ়িছে বৰপেটাৰ এটা সংগঠনে।

অসমৰ শিল্পীক উপেক্ষা কৰি, কেৱল দৰ্শকক নিম্নমানৰ ৰুচি প্ৰদান কৰিবলৈ একাংশ সংগঠনে এতিয়া সংস্কৃতি ৰক্ষাৰ নামত সৃষ্টি কৰিব বিচাৰিছে বহুৱালি। ছয়গাঁৱত আমন্ত্ৰিত শিল্পীক উলংগ নৃত্য কৰিবলৈ দাবী জনোৱাৰ দৰে অসহিষ্ণু পৰিবেশৰ সৃষ্টি কৰা কাণ্ডৰ পিছত এইবাৰ বৰপেটাৰ এক ভিতৰুৱা অঞ্চলত এনেদৰে সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান পাতি অশ্লীলতাৰ বজাৰ মেলিব বিচাৰিছে বুলি এতিয়া অভিহিত কৰিছে একাংশই।

এনেধৰণৰ সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ লোৱা খবৰে এতিয়া হতচকিত কৰি তুলিছে বহুতকে। প্ৰশাসনক এতিয়া সমগ্ৰ অনুষ্ঠানত চুকা দৃষ্টি ৰাখিবলৈও অনুৰোধ জনাইছে সচেতন মহলে।

 
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি