உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • যুৱতীৰ চলাহী কথাত ভোল গৈ নিজৰ কিডনী হেৰুৱালে বাক্সাৰ এজন যুৱকে, দিছিল স্থায়ী সংস্থাপনৰ প্ৰলোভন

    যুৱতীৰ চলাহী কথাত ভোল গৈ নিজৰ কিডনী হেৰুৱালে বাক্সাৰ এজন যুৱকে, দিছিল স্থায়ী সংস্থাপনৰ প্ৰলোভন

    দৰিদ্ৰতাৰ কৰাল গ্ৰাসত পৰি দিগবিদিগ হেৰুওৱা সহজ–সৰল হৰেনেও সহজতে মান্তি হৈছিল যুৱতীগৰাকীৰ চলাহী কথাত৷

    দৰিদ্ৰতাৰ কৰাল গ্ৰাসত পৰি দিগবিদিগ হেৰুওৱা সহজ–সৰল হৰেনেও সহজতে মান্তি হৈছিল যুৱতীগৰাকীৰ চলাহী কথাত৷

    দৰিদ্ৰতাৰ কৰাল গ্ৰাসত পৰি দিগবিদিগ হেৰুওৱা সহজ–সৰল হৰেনেও সহজতে মান্তি হৈছিল যুৱতীগৰাকীৰ চলাহী কথাত৷

    • Share this:
    কিডনীৰ অবৈধ বেহাই ৰাজ্যত তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে পুনৰ পোহৰলৈ আহিছে আন এটি ঘটনা৷ কৰ্ম সংস্থাপনৰ প্ৰলোভন দি কিডনী নিলে এজন যুৱকৰ৷ বিগত ২০১৬ চনত সংঘটিত হৈছিল এই ঘটনাটো৷ মহানগৰীৰৰ নাৰেংগীৰ ফৰেষ্ট গেটত এগৰাকী যুৱতীৰ প্ৰৰোচনাত পৰি চিৰদিনলৈ ঘূণীয়া হ'ল বাক্সাৰ এজন যুৱক৷

    এই যুৱকজনৰ নাম হৰেন ডেকা৷ বাক্সা জিলাৰ বৰবৰী আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত শিংৰাপাৰা গাঁৱৰ হৰেন ডেকা কৰ্মসূত্ৰে আছিল গুৱাহাটী মহানগৰীত৷ এটা হোষ্টেলত ৰান্ধনী হিচাপে কৰ্মৰত হৰেনৰ চিনাকী হৈছিল নাৰেংগী ফৰেষ্ট গেটৰ অৰ্চনা দাস নামৰ এগৰাকী যুৱতীৰ সৈতে৷ এই গৰাকী অৰ্চনা দাসে চিনাকী সূত্ৰে হৰেনক পিতৃৰ বাবে এটা কিডনী দান কৰাৰ পৰামৰ্শ দিছিল৷ ইয়াৰ বিনিময়ত হৰেনক দিব শকত পৰিমানৰ ধন আৰু স্থায়ী সংস্থাপন৷

    দৰিদ্ৰতাৰ কৰাল গ্ৰাসত পৰি দিগবিদিগ হেৰুওৱা সহজ–সৰল হৰেনেও সহজতে মান্তি হৈছিল যুৱতীগৰাকীৰ চলাহী কথাত৷ সেই মতে বিভিন্ন কাগজ পত্ৰত চহী কৰাৰ পিছত হৰেনক লৈ গৈছিল কলকাতাৰ ৰবীন্দ্ৰ নাথ টোগৰ চিকিৎসালয়লৈ৷ তাতে হৰেনৰ সোঁফালৰ কিডনীটো উলিয়াই নিয়াৰ পিচত তিনি মাহ পিচত ওভতাই আনিছিল অসমলৈ৷ পিছে অসমলৈ ঘূৰি অহাৰ পিছৰে পৰা হৰেনক এৰাই চলে অৰ্চনা দাস নামৰ যুৱতীগৰাকীয়ে৷

    অৱশ্যে চুক্তি অনুসৰি যুৱতীগৰাকীয়ে হৰেনক দিছিল ডেৰ লাখ টকা৷ ভুক্তভোগী যুৱক হৰেনে জানিবলৈ দিয়া মতে, স্থায়ী সংস্থাপনৰ আশাত কিডনী এটা দিছিল তেওঁ৷ কিন্তু এতিয়া অৰ্চনা দাসে এৰি চলিছে তেওঁক৷ ফোন কৰিলেও ৰিচিভ নকৰে৷ আনকি তেওঁ লগত কৰা চুক্তিপত্ৰৰ কাগজ-পত্ৰ বা চিকিৎসালয়ৰ চিকিৎসকৰ ব্যৱস্থাপনা পত্ৰখিনিও নিদিলে৷

    উল্লেখযোগ্য যে শেহতীয়াভাৱে দুৰ্বল হৈ পৰিছে হৰেন৷ পত্নী আৰু দুই সন্তানৰ ভৱিষ্যতক লৈ এতিয়া অন্ধকাৰ দেখিছে হৰেনে৷ সেয়ে এতিয়া ন্যায় বিচাৰিছে প্ৰৱঞ্চনাৰ বলি হৈ ঘূনীয়া জীৱন আঁকোৱালি লোৱা হৰেন নামৰ দুৰ্ভগীয়া যুৱকজনে৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: