• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ভূত বাংলাত পৰিণত বাক্সাৰ বৰিকাদঙা উপস্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ। সাধাৰণ জ্বৰ, চৰ্দিতো ৰোগী যাব লাগে মুছলপুৰলৈ।

ভূত বাংলাত পৰিণত বাক্সাৰ বৰিকাদঙা উপস্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ। সাধাৰণ জ্বৰ, চৰ্দিতো ৰোগী যাব লাগে মুছলপুৰলৈ।

binary comment

binary comment

প্ৰমোদ বড়ো নেতৃত্বাধীন বিটিচি পৰিষদক শীঘ্ৰে স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোত চিকিৎসক, নাৰ্ছ নিযুক্তি দিবলৈ দাবী।

  • Share this:
ভূত বাংলাত পৰিণত হৈছে বাক্সাৰ বৰিকাদঙা উপ-স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটো ৷ নিৰ্মাণৰ ছয় বছৰৰ পিছটো মুকলি নহোৱাত হাবি- জংঘলে আৱৰি ধৰি জহি- খহি গৈছে স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটো ৷ ঠিকাদাৰে নিম্ন মানৰ কাম কৰাৰ ফলত উপস্ৱাস্থ্য কেন্দ্ৰটোৰ চিলিং, দৰ্জা আদি জহি-খহি গৈছে।

উল্লেখ্য যে বাক্সা জিলাৰ বৰিকাদঙা অঞ্চলবাসীৰ বিপুল দাবীত স্বাস্থ্য বিভাগে আৱন্টন দিছিল এটা উপস্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ ৷ ২০১৪ চনতে অনুমোদন পোৱা স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোৰ নিৰ্মাণ সম্পূৰ্ণ হ' ল যদিও আজিলৈ বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষই কেন্দ্ৰটোত চিকিৎসক দূৰৰে কথা নিযুক্তি নিদিলে এগৰাকীও নাৰ্ছ। নকি চিকিসালয়খন চোৱা-চিতা কৰিবলৈও নিযুক্তি নিদিলে এজনো চকিদাৰ ৷ স্থানীয় ৰাইজে বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষ তথা জনপ্ৰতিনিধিক বাৰম্বাৰ আবেদন কৰিও আজিলৈ সুফল নাপেলে।

বৰ্তমান একাংশ দুষ্টলোকে মদ- ভাং খোৱা আৰু জুৱাৰ আড্ডাস্থলীলৈ পৰিণত কৰিছে স্ৱাস্থ্য কেন্দ্ৰটো ৷ ইফালে ঠিকাদাৰে নিম্ন মান কাম কৰাৰ ফলত উপ স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোৰ পকী দেৱাল, চিলিং, দৰ্জা আদি জহি খহি গৈছে ৷

স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোত কোনো চিকিৎসক বা নাৰ্ছ নিযুক্তি নিদিয়াত ব়ৃহত্তৰ  অঞ্চলটোৰ ৰাইজে সাধাৰণ জ্বৰ, চৰ্দি লাগিলেও বাগানপাৰা বা মুছলপুৰলৈ তাতবাতি কাঢ়িব লাগে ৷ প্ৰমোদ বড়ো নেতৃত্বাধীন বিটিচি পৰিষদক শীঘ্ৰে স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোত চিকিৎসক, নাৰ্ছ নিযুক্তি দিবলৈ দাবী জনাইছে স্থানীয় ৰাইজে ৷
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি