• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • মাটিৰ উৰ্বৰতা শক্তি ব্যাহত নোহোৱাকৈ কিদৰে ঘৰুৱা ভাবে প্ৰস্তুত কৰা সাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব কৃষি কাৰ্যত? ধুবুৰীত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ সন্দৰ্ভত বিশেষ সজাগতা সভা

মাটিৰ উৰ্বৰতা শক্তি ব্যাহত নোহোৱাকৈ কিদৰে ঘৰুৱা ভাবে প্ৰস্তুত কৰা সাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব কৃষি কাৰ্যত? ধুবুৰীত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ সন্দৰ্ভত বিশেষ সজাগতা সভা

ধুবুৰী জিলা কৃষি বিভাগ আৰু কৃষি প্ৰযুক্তি অভিকৰণ (আত্মা)ৰ উদ্যোগত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ৰ ওপৰত এখন সজাগতা সভাৰ আয়োজন কৰা হয়।

ধুবুৰী জিলা কৃষি বিভাগ আৰু কৃষি প্ৰযুক্তি অভিকৰণ (আত্মা)ৰ উদ্যোগত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ৰ ওপৰত এখন সজাগতা সভাৰ আয়োজন কৰা হয়।

ধুবুৰী জিলা কৃষি বিভাগ আৰু কৃষি প্ৰযুক্তি অভিকৰণ (আত্মা)ৰ উদ্যোগত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ৰ ওপৰত এখন সজাগতা সভাৰ আয়োজন কৰা হয়।

  • Share this:

  • ধুবুৰী জিলা কৃষি বিভাগ আৰু কৃষি প্ৰযুক্তি অভিকৰণ (আত্মা)ৰ উদ্যোগত ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ৰ ওপৰত এখন সজাগতা সভাৰ আয়োজন কৰা হয়।

  • ৫ আৰু ৬ জুলাইত দুদিনীয়াকৈ আয়োজিত সভা খনত জিলাখনৰ প্ৰায় ৮০ গৰাকীৰো অধিক গাঁও প্ৰধান, গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতিকে ধৰি প্ৰগতিশীল কৃষকে অংশ লয়।

  • এই সভাখনত, মাটিৰ উৰ্বৰতা শক্তি ব্যাহত নোহোৱাকৈ ঘৰুৱা পদ্ধতিৰে প্ৰস্তুত কৰা সাৰ কৃষি কাৰ্যত ব্যৱহাৰ সন্দৰ্ভত বিশদভাৱে অৱগত কৰা হয়।

  • ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ৰ উপকাৰিতা আৰু ইয়াৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বিষয়েও সজাগতা সভা খনত আলোচনা কৰা হয়।

  • জিলা কৃষি বিষয়া মৃগেন স্বৰ্গীয়াৰী দেৱে আতঁধৰা সজাগতা সভা খনত দুয়োটাদিনতে কেইবাগৰাকীও সমল ব্যক্তি উপস্থিত হৈ ‘প্ৰাকৃতিক কৃষি’ ওপৰত সজাগতাৰ সৃষ্টি কৰে।

Published by:Himangshu Bhuyan
First published: