உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ২১ মে'ৰ পৰা বিধানসভাৰ অধিৱেশন, এতিয়ালৈ কংগ্ৰেছে নিযুক্তি দিব পৰা নাই বিৰোধী দলপতিক

    ২১ মে'ৰ পৰা বিধানসভাৰ অধিৱেশন, এতিয়ালৈ কংগ্ৰেছে নিযুক্তি দিব পৰা নাই বিৰোধী দলপতিক

    কোন হ'ব বিৰোধী দলপতি? আমাৰ হাতত পৰা খবৰ মতে বিৰোধী দলপতিৰ আসনৰ দৌৰত আছে দেৱব্ৰত শইকীয়া, ভৰত নৰহ আৰু ৰকিবুল হুছেইন ৷

    কোন হ'ব বিৰোধী দলপতি? আমাৰ হাতত পৰা খবৰ মতে বিৰোধী দলপতিৰ আসনৰ দৌৰত আছে দেৱব্ৰত শইকীয়া, ভৰত নৰহ আৰু ৰকিবুল হুছেইন ৷

    কোন হ'ব বিৰোধী দলপতি? আমাৰ হাতত পৰা খবৰ মতে বিৰোধী দলপতিৰ আসনৰ দৌৰত আছে দেৱব্ৰত শইকীয়া, ভৰত নৰহ আৰু ৰকিবুল হুছেইন ৷

    • Share this:

    অহা ২১ মে'ৰ পৰা তিনিদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত হ'ব অসম বিধানসভাৰ অধিৱেশন। নতুন মন্ত্ৰীসভাই ইতিমধ্যে শপত গ্ৰহণ কৰিলে৷ পিছে ১৫সংখ্যক অসম বিধানসভাৰ বিৰোধী দলপতি পদত কোন অধিষ্ঠিত হ'ব ? সেই লৈ বিৰোধী দল কংগ্ৰেছৰ ভিতৰচ'ৰাত চৰ্চা চলি থকাৰ সময়তে তিনিজন জ্যেষ্ঠ নেতাৰ নাম উচ্চাৰিত হৈছে ৷ পিছে চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত ল'ব কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভানেত্ৰী ছোনিয়া গান্ধীয়েহে ৷


    ৫টা গেৰাণ্টি দি ১৫ সংখ্যক অসম বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হৈছিল কংগ্ৰেছ ৷ লগত মিত্ৰদল আছিল AIUDF, আঞ্চলিক গণ মৰ্চা, CPI(M), CPI(ML) আৰু BPF ৷ কিন্তু ৰাইজে দিছপুৰৰ মছনদত কংগ্ৰেছ নেতৃতাধীন মহাজোঁটক বহিবলৈ সুযোগ নিদিলে ৷ বিপৰীতে BJP নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁটক দিলে সেই সুযোগ ৷ দিছপুৰত বহিল মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নেতৃত্বত মিত্ৰজোঁটৰ চৰকাৰ ৷ দিছপুৰত বহিবলৈ সমৰ্থ নোহোৱা কংগ্ৰেছ এতিয়া বিৰোধী আসনত ৷ পিছে কোন হ'ব বিৰোধী দলপতি? আমাৰ হাতত পৰা খবৰ মতে বিৰোধী দলপতিৰ আসনৰ দৌৰত আছে দেৱব্ৰত শইকীয়া, ভৰত নৰহ আৰু ৰকিবুল হুছেইন ৷


    এই সংক্ৰান্তত বিগত ৩ মে'ত কংগ্ৰেছৰ বিধায়ক, মেঘালয়ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুকুল চাংমাই, জিতেন্দ্ৰ সিঙৰ উপস্থিতিত এক বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈ যায় ৷ বৈঠকৰ পিছত বিৰোধী দলপতি নিযুক্তি দিবলৈ ছোনিয়া গান্ধীলৈ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল ৷


    বিগত চৰকাৰৰ দিনত বিৰোধী দলপতি হিচাপে থকা দেৱব্ৰত শইকীয়াই সদৰী কৰা মতে আজি-কাইলৈৰ ভিতৰত বিৰোধী দলপতি নিযুক্তি দিব কংগ্ৰেছ হাইকামাণ্ডে ৷

    Published by:Gautam Barman
    First published: