உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Assam Weather Update: ২১ মে'লৈ অসমত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! কেতিয়া বানৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব ৰাজ্যবাসীয়ে ?

    Assam Weather Update: ২১ মে'লৈ অসমত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! কেতিয়া বানৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব ৰাজ্যবাসীয়ে ?

    পুনৰ এবাৰ গুৱাহাটীৰ আঞ্চলিক বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। সতৰ্কবাণী অনুসৰি, ২১ মে'লৈকে অসম আৰু মেঘালয়ত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    পুনৰ এবাৰ গুৱাহাটীৰ আঞ্চলিক বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। সতৰ্কবাণী অনুসৰি, ২১ মে'লৈকে অসম আৰু মেঘালয়ত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    পুনৰ এবাৰ গুৱাহাটীৰ আঞ্চলিক বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। সতৰ্কবাণী অনুসৰি, ২১ মে'লৈকে অসম আৰু মেঘালয়ত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    • Share this:
    অসম (Assam News) বৰ্তমান প্ৰকৃতিৰ ধ্বংসৰ সন্মুখীন হৈছে। যোৱা কেইবাদিনো ধৰি ধাৰাবাহিক ভাৱে হোৱা ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ (Heavy Rainfall) বাবে সমগ্ৰ ৰাজ্যতে বান পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ঘটিছে।

    বানপানীৰ ফলত হোৱা ধ্বংসৰ ফলত (Assam Flood Updates) স্বাভাৱিক জীৱন ব্যাহত হৈছে। বৰ্তমান বানৰ ফলত ২৯ খন জিলা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে আৰু বানপানীৰ ফলত ৭ লাখৰো অধিক লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। বৰষুণ আৰু বানপানীৰ সংকটৰ মাজতে পুনৰ এবাৰ গুৱাহাটীৰ আঞ্চলিক বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। সতৰ্কবাণী অনুসৰি, ২১ মে'লৈকে অসম আৰু মেঘালয়ত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে অসমে কিছুদিনৰ বাবে বানপানীৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম নহ'ব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: