ৰাজ্য কঁপোৱা SI কেলেংকাৰীত জড়িত নেকি বিজেপি বিধায়ক বিমল বৰা? কি ক’লে বিধায়কগৰাকীয়ে?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 30, 2020, 4:29 PM IST
ৰাজ্য কঁপোৱা SI কেলেংকাৰীত জড়িত নেকি বিজেপি বিধায়ক বিমল বৰা? কি ক’লে বিধায়কগৰাকীয়ে?
ৰাজ্য কঁপোৱা আৰক্ষী উপ পৰিদৰ্শক পদৰ নিযুক্তি কেলেংকাৰীৰ সৈতে সাঙোেৰ খাইছে বিজেপিৰ টিংখং সমষ্টিৰ বিধায়ক বিমল বৰাৰ নাম।

ৰাজ্য কঁপোৱা আৰক্ষী উপ পৰিদৰ্শক পদৰ নিযুক্তি কেলেংকাৰীৰ সৈতে সাঙোেৰ খাইছে বিজেপিৰ টিংখং সমষ্টিৰ বিধায়ক বিমল বৰাৰ নাম।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 30, 2020, 4:29 PM IST
  • Share this:
ৰাজ্য কঁপোৱা আৰক্ষী উপ পৰিদৰ্শক পদৰ নিযুক্তি কেলেংকাৰীৰ সৈতে সাঙোৰ খাইছে বিজেপিৰ টিংখং সমষ্টিৰ বিধায়ক বিমল বৰাৰ নাম। এই সন্দৰ্ভত প্ৰথমবাৰলৈ নিজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিলে বিধায়ক বৰাই।

কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈ চিকিত্‍সাধীন হৈ থকা বিধায়কগৰাকীক বুধবাৰে চিকিত্‍সালয়ৰ পৰা ৰিলিজ দিয়া হয়।আৰু হাস্পতালৰ পৰা ওলাই আহিয়েই বিধায়কগৰাকীয়ে আৰক্ষী উপ পৰিদৰ্শক নিযুক্তি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰে। প্ৰশ্ন কাকত ফাদিলত কোনো কাৰণতে বিধায়কগৰাকী জড়িত নহয় বুলি উল্লেখ কৰে।

বিধায়কগৰাকীয়ে কোৱা মতে, নিবনুৱাৰ স্বাৰ্থত তেওঁ সমষ্টিত কোৰ্চিং চেণ্টাৰ খুলিছিল।বিধায়কহিচাপে পূৰ্বেও যিকোনো চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰশিক্ষণ শিবিৰ খুলি শিক্ষিত নিবনুৱাক শিক্ষাদানৰ চেষ্টা চলাই আহিছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। ইফালে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ঘটনা সন্দৰ্ভত চি আই ডিৰ তদন্ত দিয়াত সন্তোষ প্ৰকাশ কৰে বিধায়কজনে।

উল্লেখযোগ্য যে, মহামাৰী কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈ দীৰ্ঘদিন অসম চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ আছিল বিধায়ক বিমল বৰা।  বুধবাৰে ৰিপৰ্ট নিগেটিভ অহাৰ পিছত  চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰখনৰ পৰা বিধায়কগৰাকীক প্ৰায় ১০ সহস্ৰাধিক ৰাইজে আদৰি নিয়ে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: September 30, 2020, 4:21 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading