• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • জৰিমনাই দিব, তথাপি মাস্ক নিপিন্ধে, ২৫ মাৰ্চৰ পৰা ১৭ জুনলৈ ৰাজ্যত ৪৮ লাখৰো অধিক জৰিমনা সংগ্ৰহ

জৰিমনাই দিব, তথাপি মাস্ক নিপিন্ধে, ২৫ মাৰ্চৰ পৰা ১৭ জুনলৈ ৰাজ্যত ৪৮ লাখৰো অধিক জৰিমনা সংগ্ৰহ

অকল গুৱাহাটীতে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে ১৩ লাখ ৯০ হাজাৰ টকা৷

অকল গুৱাহাটীতে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে ১৩ লাখ ৯০ হাজাৰ টকা৷

অকল গুৱাহাটীতে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে ১৩ লাখ ৯০ হাজাৰ টকা৷

  • Share this:
দিনক দিনে ৰাজ্যত অভাৱনীয়ভাৱে বৃদ্ধি পাইছে কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা৷ কিন্তু তাৰ পিছতো একাংশ লোকে এতিয়াও মানিব বিচৰা নাই কোৰোণাৰ পৰা বাচিবলৈ চৰকাৰে বান্ধি দিয়া নীতি–নিয়ম৷ চৰকাৰে ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক পিন্ধা তথা সামাজিক দূৰত্ব মানি চলাৰ বাবে আহ্বান কৰিছিল৷ কিন্তু একাংশ লোকে এতিয়াও সজাগ–সচেতন হোৱা নাই৷ লকডাউনৰ সময়চোৱাত ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক পৰিধান নকৰাৰ বাবে ৰাজ্যজুৰি আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহাৰ পৰিসংখ্যাই প্ৰমাণ কৰিছে যে একাংশ লোক এতিয়াও মানি চলা নাই চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনা৷

২৫ মাৰ্চৰ পৰা ১৭ জুন নিশালৈকে অসম আৰক্ষীয়ে ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক পৰিধান নকৰাৰ বাবে জৰিমনা বিহিলে প্ৰায় ৪৮,৭৮,১০০ টকা৷ অকল গুৱাহাটীতে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে ১৩ লাখ ৯০ হাজাৰ টকা৷

লকডাউন আৰম্ভ হোৱাৰ পৰা অকল মাস্ক পৰিধান নকৰাৰ বাবেই নহয়, অসম আৰক্ষীয়ে লকডাউনৰ সময়ত বিভিন্ন নীতি–নিয়ম নমনা লোকৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰিছে ৩ কোটি ৯৪ লাখ ৬৯ হাজাৰ ৪৫০ টকা৷

আনহাতে চৰকাৰে বান্ধি দিয়া নীতি–নিয়ম উলংঘা কৰা ৪৬২৯ জনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ ৰাজ্যজুৰি  ১৭০টা কণ্টেইনমেণ্ট জ’ন ঘোষণা কৰিছে৷ তাৰে ১০৫টা আছে গুৱাহাটীত৷ আনহাতে, নিয়ম ভংগ কৰা প্ৰায় ৩৩ হাজাৰ গাড়ীও জব্দ কৰিছে আৰক্ষীয়ে৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি