খেতিয়কৰ ৰূপত লাহোৱাল সমষ্টিৰ বিধায়ক ঋতুপৰ্ণ বৰুৱা, লগত বিজেপি নেতা সুভাষ দত্ত

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 4, 2020, 2:00 PM IST
খেতিয়কৰ ৰূপত লাহোৱাল সমষ্টিৰ বিধায়ক ঋতুপৰ্ণ বৰুৱা, লগত বিজেপি নেতা সুভাষ দত্ত
ডিব্ৰুগড়ৰ খনিকৰত বোকাত নামি বিজেপিৰ বিধায়ক, কৰ্মীয়ে মাটি চহাই পাৰিলে কঠীয়া।

ডিব্ৰুগড়ৰ খনিকৰত বোকাত নামি বিজেপিৰ বিধায়ক, কৰ্মীয়ে মাটি চহাই পাৰিলে কঠীয়া।

  • Share this:
ডিব্ৰুগড় লাহোৱাল সমষ্টিৰ যুৱ বিধায়ক ঋতুপৰ্ণ বৰুৱা এইবাৰ খেতিয়কৰ ৰূপত। লগতে খেতিত নামিল বিজেপিৰ মুখপাত্ৰ সুভাষ দত্ত। ডিব্ৰুগড়ৰ খনিকৰত বোকাত নামি বিজেপিৰ বিধায়ক, কৰ্মীয়ে মাটি চহাই পাৰিলে কঠীয়া।



চলিত বছৰটোত বিধ্বংসী বানত ৰাজ্যৰ অন্যান্য প্ৰান্তৰ লগতে ডিব্ৰুগড়টো হাজাৰ হাজাৰ  কৃষি ভূমি পানীৰ তলত। যাৰ ফলত পানীত হাঁহ নচৰা অৱস্থা কৃষকৰ। তেনে সময়তে কৃষকক কিছু সকাহ দিয়াৰ উদ্দেশ্যে ডিব্ৰুগড়ৰ খনিকৰৰ চৰকাৰী মাটিত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ নিৰ্দেশত কঠীয়া পৰাৰ এক ব্যতিক্ৰমী আঁচনি আৰম্ভ কৰে লাহোৱালৰ বিধায়ক ঋতুপৰ্ণ বৰুৱাই।



আঁচনিৰ অধীনত বানত ক্ষতিৰ সন্মুখীন হোৱা কৃষকৰ মাজত বিনামূলীয়াকৈ বিতৰণ কৰা হ'ব এই কঠীয়া। যাতে বানৰ পাছত ভূঁই ৰুই বছৰটোৰ বাবে ভাত কেইটা মোকলাব পাৰে সাধাৰণ তথা দুখীয়া কৃষকে।



৫ হেক্টৰতকৈ অধিক ভূমিত উন্নত মানৰ ধানৰ বীজ সিঁচা আৰম্ভ কৰিছে। বিধায়ক ঋতুপৰ্ণ বৰুৱাই নিজে টেক্টৰ চলোৱাৰ লগতে মূৰত গামোচা মাৰি হাতত ধানৰ বীজ লৈ বোকাত নামি পাৰিলে কঠীয়া। আনহাতে বিধায়ক গৰাকীক সংগ দিয়ে জিলা পৰিষদৰ পুষ্পাঞ্জলী সোণোৱাল, বিজেপিৰ নেতা সুভাষ দত্ত, অসীম হাজৰিকা, কৃষি বিভাগৰ বিষয়ববীয়া সকলে।
First published: July 4, 2020, 2:00 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading