• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Assam-Mizoram Clash: খণ্ডযুদ্ধৰ মাজতে দুই মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ইজনে সিজনক কৰিছিল এনে টুইট, কিন্তু নোলাল সমাধান

Assam-Mizoram Clash: খণ্ডযুদ্ধৰ মাজতে দুই মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ইজনে সিজনক কৰিছিল এনে টুইট, কিন্তু নোলাল সমাধান

দৈৰ্ঘ্য দূৰত্বৰ আন্তঃৰাজ্যিক সীমা আছে যদিও সীমান্তৰ এই "বিতৰ্কিত" অংশটোত প্ৰায়ে সংঘাত হৈ আহিছে।

দৈৰ্ঘ্য দূৰত্বৰ আন্তঃৰাজ্যিক সীমা আছে যদিও সীমান্তৰ এই "বিতৰ্কিত" অংশটোত প্ৰায়ে সংঘাত হৈ আহিছে।

দৈৰ্ঘ্য দূৰত্বৰ আন্তঃৰাজ্যিক সীমা আছে যদিও সীমান্তৰ এই "বিতৰ্কিত" অংশটোত প্ৰায়ে সংঘাত হৈ আহিছে।

  • Share this:

গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে উত্তৰ–পূবৰ সকলো মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সৈতে আলোচনা কৰাৰ পিছতে আজি অসম–মিজোৰাম সীমান্তত সংঘটিত উদ্বেগজনক সংঘৰ্ষই জোকাৰি গৈছে ৰাজ্যকে ধৰি ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজনীতি। অসমৰ কাছাৰ জিলা আৰু মিজোৰামৰ কোলাচিব জিলাৰ সীমান্ত অঞ্চলৰ পৰা চৰকাৰী বাহনৰ ওপৰত গুলীচালনা আৰু আক্ৰমণত ইতিমধ্যে আৰক্ষী জোৱানকে ধৰি ৬গৰাকী লোক নিহত তথা বহুকেইগৰাকী আহত হৈছে।


এই ঘটনাৰ সমান্তৰালভাৱে দুয়োখন ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে টুইটাৰত নিজৰ নিজৰ স্থিতি প্ৰকাশ কৰি গৈছিল। টুইটাৰযোগে দুয়োগৰাকী মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক তেওঁলোকৰ নিজ নিজ পোষ্ট টেগ কৰিছিল।


হাতে হাতে লাঠী লৈ ওলাই অহা এটা ভিডিঅ' টুইট কৰি মিজোৰামৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জোৰমাথাংগাই গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহৰ হস্তক্ষেপ দাবী কৰি কৈছিল– "এতিয়া এয়া বন্ধ হোৱা উচিত।"








মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ শৰ্মাৰ এটা টুইটৰ উত্তৰ জোৰামথাংগাই দিছিল এইদৰে–





এনে ঘটনাৰ মাজতো সংঘৰ্ষ চলি থাকে সীমান্তত। যি পৰিস্থিতিৰ বাবে ৬গৰাকী লোক নিহত হ'বলগীয়া হয়।


উল্লেখ্য, আইজল, কোলাচিব আৰু মামিত হৈছে মিজোৰামৰ তিনিখন জিলা, যাৰ ভিতৰত আছে অসমৰ কাছাৰ, হাইলাকান্দি আৰু কৰিমগঞ্জ জিলা। দৈৰ্ঘ্য দূৰত্বৰ আন্তঃৰাজ্যিক সীমা আছে যদিও সীমান্তৰ এই "বিতৰ্কিত" অংশটোত প্ৰায়ে সংঘাত হৈ আহিছে। দুয়ো ৰাজ্যৰ বাসিন্দাসকলে ইজনে সিজনৰ ওপৰত অনুপ্ৰৱেশৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে।


সংবাদ সংস্থা পিটিআইক মিজোৰামৰ এছ পিয়ে জনোৱা অনুসৰি, কালি দেওবাৰে নিশা ১১.৩০ বজাত মিজোৰামৰ আইটলং নামৰ ঠাইত কোনো দুৰ্বৃত্তই ৮টা মিজোৰামৰ মাটিত থকা খেতিপথাৰৰ পামঘৰ জ্বলাই দিছিল। এই কথাই উত্তেজিত কৰি ৰাখিছিল মিজো নাগৰিকক।

Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি