• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ পৰিছে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰতো, পৰ্যটকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে মানাহত...

ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ পৰিছে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰতো, পৰ্যটকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে মানাহত...

ইতিমধ্যে বিশ্ব ঐতিহ্য মানাহ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানতো কমিছে পৰ্যটকৰ সংখ্যা ৷ ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয়টো লহৰে প্ৰভাৱ পেলাইছে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত৷

ইতিমধ্যে বিশ্ব ঐতিহ্য মানাহ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানতো কমিছে পৰ্যটকৰ সংখ্যা ৷ ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয়টো লহৰে প্ৰভাৱ পেলাইছে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত৷

ইতিমধ্যে বিশ্ব ঐতিহ্য মানাহ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানতো কমিছে পৰ্যটকৰ সংখ্যা ৷ ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয়টো লহৰে প্ৰভাৱ পেলাইছে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত৷

  • Share this:
দেশ তথা ৰাজ্যত এতিয়া কাল ক'ৰোনাৰ ভয়াবহ সংক্ৰমণ ৷ দৈনিক বৃদ্ধি হৈছে আক্ৰান্তৰ লগতে মৃত্যুৰ সংখ্যা ৷ অসমতো দ্ৰুত গতিত বৃদ্ধি পাই আহিছে সংক্ৰমণৰ ঘটনা ৷ ফলত মহামাৰী ক'ৰোনাৰ দ্ৰুত সংক্ৰমণে ৰাজ্যৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহতো প্ৰভাৱ পেলাইছে ৷

পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহত ক্ৰমান্বয়ে কমিছে পৰ্যটকৰ সংখ্যা ৷ বিগত বৰ্ষত লকডাউনে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহৰ লগত জড়িত ব্যক্তি তথা ৰিজ'ৰ্টৰ মালিকসকলক মাধমাৰ সোধোৱাৰ পিছত পুনৰ ক'ভিডৰ দ্বিতীয় লহৰে প্ৰভাৱ পেলাইছে তেওঁলোকৰ জীৱন-জীৱিকাত ৷ ইতিমধ্যে বিশ্ব ঐতিহ্য মানাহ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানতো কমিছে পৰ্যটকৰ সংখ্যা ৷ ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয়টো লহৰে প্ৰভাৱ পেলাইছে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত ৷ যাৰ ফলত চিন্তিত হৈ পৰিছে জীপ ছাফাৰীৰ লগতে ৰিজৰ্টৰ লগত জড়িত সকল ৷ কিয়নো পৰ্টকৰ আগমনৰ ওপৰত চলে এইসকলৰ জীৱন- জীৱিকা ৷

ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় লহৰে পৰ্যটকৰ সংখ্যা কমাই অনাত এতিয়া এইসকল লোকৰ জীৱন- জীৱিকালৈ নমাই আনিছে অমানিশা ৷ ইতিমধ্যে বহি: ৰাজ্যৰ পৰ্যটকসকলে বাতিল কৰিছে তেওঁলোকৰ যাত্ৰা ৷ এগৰাকী ৰিজ'ৰ্টৰ মালিকে জানিব দিয়া মতে কৰোনাৰ দ্বিতীয় লহৰে বাৰুকৈয়ে প্ৰভাৱ পেলাইছে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰখনত ৷ পৰ্যটকৰ সংখ্যা কমাৰ লগে লগে বিশেষকৈ জীপ ছাফাৰী, গাইদ আদিৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিছে ৷  অৱশ্যে যি দুই এটা দল ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যান লৈ আহিছে সেইসকলক ক'ৰোনাৰ ৰেপিড টেষ্ট কৰিহে ভিতৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিছে উদ্যান কৰ্তৃপক্ষই ৷ বাক্সা জিলা স্বাস্থ্য বিভাগৰ এটা চিকিৎসকৰ দলে উদ্যানখনৰ বাঁহবাৰীত পৰ্যটকসকলৰ ক'ৰোনাৰ ৰেপিড টেষ্ট কৰি আহিছে ৷ তথাপি কমিছে দেশীয় পৰ্যটকৰ আগমন ৷ এনে পৰিস্থিতিত কি হ'ব পৰ্যটনৰ লগত জড়িত ব্যক্তিসকলৰ জীৱন- জীৱিকা !
Published by:Kokil Sarma
First published: