খেলপথাৰত নহয়, ল’ক ডাউনৰ সময়ত খেতি পথাৰত ব্যস্ত অসমৰ বহু কেইজন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 18, 2020, 8:58 PM IST
খেলপথাৰত নহয়, ল’ক ডাউনৰ সময়ত খেতি পথাৰত ব্যস্ত অসমৰ বহু কেইজন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ
’ক ডাউনৰ সময়ছোৱাত খেলপথাৰলৈ যাব নোৱাৰি খেতিৰ কামতে ব্যস্ত হৈছে কেবাজনো খেলুৱৈ।

’ক ডাউনৰ সময়ছোৱাত খেলপথাৰলৈ যাব নোৱাৰি খেতিৰ কামতে ব্যস্ত হৈছে কেবাজনো খেলুৱৈ।

  • Share this:
এতিয়া সৰ্বত্ৰ কোৰোণাৰ সংহাৰ। কোৰোণাক প্ৰতিহত কৰাবলৈ ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত চলি আছে ল’ক ডাউন। এই ল’ক ডাউনৰ সময়ছোৱাত খেলপথাৰলৈ যাব নোৱাৰি খেতিৰ কামতে ব্যস্ত হৈছে কেবাজনো খেলুৱৈ। সেই সকলৰ ভিতৰত অন্যতম হ’ল টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰা অসমৰ লাভলীনা বৰগোহাঁই। গোলাঘাটৰ বৰ পথাৰৰ জীয়ৰী লাভলীনাই ঘৰতে সময় উলিয়াই অনুশীলন চলোৱাৰ মাজতে ব্যস্ত আছে খেতি পথাৰত।



আনফালে টীম অসমৰ ৰোলবল খেলুৱৈ সকল সম্প্ৰতি ব্যস্ত মহানগৰীৰ কাষৰীয়া অঞ্চল চপাইদঙৰ খেতি পথাৰত। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ মনিষা প্ৰধানে যদি ৰুইছে ভূঁই, পুৰুষ খেলুৱৈ বি কাৰ্গিল, সুমন ডেকা , মানস গগৈ হতে হাতত কোৰ,দা লৈ বোকাৰ মাজত আলি দিয়াত ব্যস্ত।



ভাৰতীয় দলক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা খেলুৱৈ মনিষাই খেতিপথাৰত ব্যস্ত হৈ এতিয়া আনন্দিত।আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ বি এ কাৰ্গিল আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ সুমন ডেকা , মানস গগৈয়ো ব্যস্ত কৃষিকৰ্মত।

অসম ৰোল বল সন্থাৰ সাধাৰণ সম্পাদক ভূমিধৰ বৰ্মনে ট্ৰেক্টৰ চলাই চহাইছে খেতিপথাৰৰ মাটি‌। সম্পূৰ্ণ ৰূপে বন্ধ এই সময়ছোৱাতে খেতিৰ কামত লাগি থকাৰ মাজতে চপাইদঙত শিশু খেলুৱৈ সকলক ৰোল বল প্ৰশিক্ষণ দিছে ভূমিধৰ বৰ্মনে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: July 18, 2020, 8:57 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading