உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Tata Technologies : অসমত স্থাপন হ'ব ৩৪খন পলিটেকনিক আৰু ৪৩খন ঔদ্যোগিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান, স্বাক্ষৰিত হ'ল চুক্তি

    Tata Technologies : অসমত স্থাপন হ'ব ৩৪খন পলিটেকনিক আৰু ৪৩খন ঔদ্যোগিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান, স্বাক্ষৰিত হ'ল চুক্তি

    এই ৭৭ প্ৰতিষ্ঠান নিৰ্মাণ সম্পন্ন হ'লে প্ৰতিবছৰে ১৫ৰ পৰা ২০ হাজাৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰী উপকৃত হ'ব

    এই ৭৭ প্ৰতিষ্ঠান নিৰ্মাণ সম্পন্ন হ'লে প্ৰতিবছৰে ১৫ৰ পৰা ২০ হাজাৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰী উপকৃত হ'ব

    এই ৭৭ প্ৰতিষ্ঠান নিৰ্মাণ সম্পন্ন হ'লে প্ৰতিবছৰে ১৫ৰ পৰা ২০ হাজাৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰী উপকৃত হ'ব

    • Share this:
    বুধবাৰে জনতা ভৱনৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সভাকক্ষত স্বাক্ষৰিত হ'ল এক ঐতিহাসিক বুজাবুজিৰ চুক্তি ৷ টাটা টেকন'লজী আৰু অসম চৰকাৰৰ মাজত স্বাক্ষৰিত হয় এই চুক্তি ৷ ইয়াৰ জৰিয়তে অসমত স্থাপন হ'ব ৩৪খন পলিটেকনিক আৰু ৪৩খন ঔদ্যোগিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান ৷ এই কাৰ্যত ব্যয় হ'ব ২৩৯০ কোটি টকা (Assam Govt signed an MoU with Tata Technologies) ৷

    মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ উপস্থিতিত স্বাক্ষৰিত চুক্তিৰ সময়ত উপস্থিত থাকে দক্ষতা বিকাশ দপ্তৰৰ মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী, শিক্ষামন্ত্ৰী ডাঃ ৰণোজ পেগু, টাটা টেকন'লজীৰ অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালন সঞ্চালক ৷ চুক্তিত স্বাক্ষৰৰ পিছত টাটা টেকন'লজীক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মাই ৷

    মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ শৰ্মাই  মুঠ ৭৭খন প্ৰতিষ্ঠানৰ এবছৰৰ ভিতৰত নিৰ্মাণ সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব বুলি উল্লেখ কৰে। তেওঁ এবছৰৰ ভিতৰত প্ৰস্তাৱিত ৭৭ খন পলিটেকনিক আৰু ITI স্থাপন কৰিবলৈ সংশ্লিষ্ট বিভাগক নিৰ্দেশ দিয়ে ৷ এই ৭৭ প্ৰতিষ্ঠান নিৰ্মাণ সম্পন্ন হ'লে প্ৰতিবছৰে ১৫ৰ পৰা ২০ হাজাৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰী উপকৃত হ'ব বুলি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে সদৰী কৰে ৷ লগতে উত্তীৰ্ণ হোৱা ছাত্ৰ–ছাত্ৰীসকলে টাটাৰ কোম্পানীসমূহত নিযুক্তি লাভ কৰিব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মাই ৷
    Published by:Gautam Barman
    First published: