• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Cabinet Meeting: ৰাজ্যিক কৰ্মচাৰীৰ বাবে আকৌ ভালখবৰ দিলে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ কেবিনেটে.... লগতে আন সিদ্ধান্তসমূহ জানি লওক

Cabinet Meeting: ৰাজ্যিক কৰ্মচাৰীৰ বাবে আকৌ ভালখবৰ দিলে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ কেবিনেটে.... লগতে আন সিদ্ধান্তসমূহ জানি লওক

আজি অনুষ্ঠিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ অধ্যক্ষতাত কেবিনেট বৈঠক। বৈঠকত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

আজি অনুষ্ঠিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ অধ্যক্ষতাত কেবিনেট বৈঠক। বৈঠকত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

আজি অনুষ্ঠিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ অধ্যক্ষতাত কেবিনেট বৈঠক। বৈঠকত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

  • Share this:
আজি অনুষ্ঠিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ অধ্যক্ষতাত কেবিনেট বৈঠক। বৈঠকত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

আজিৰ কেবিনেট বৈঠকত লোৱা সিদ্ধান্ত সমূহঃ

  • কাজিৰঙাৰ নিৰ্দিষ্ট স্থানত ইকো চেনচেটিভ জ'ন ঘোষণা ৷ ইকো চেনচেটিভ জ'নৰ ১০ কিলোমিটাৰ ব্যাসাৰ্ধত নাথাকিব কোনো নিৰ্মাণ কাৰ্য্য ৷ জনসাধাৰণৰ সুবিধা হোৱাকৈ ৰাজ্য চৰকাৰে ঘোষণা কৰিছে ইকো চেনচেটিভ জ'ন ৷

  • ইয়াৰোপৰি কাজিৰঙাৰ ইকো চেনচেটিভ জ'নৰ অধীনত ৭ টা সুৰক্ষিত স্থান ঘোষণা ৷ ইয়াৰ ভিতৰত KNP টাইগাৰ ৰিজাৰ্ভ, বুঢ়া চাপৰি বন্যপ্ৰাণী অভয়াৰণ্য , লাওখোৱা বন্যপ্ৰাণী অভয়াৰণ্য, গৰমপানী বন্য প্ৰাণী অভয়াৰণ্য, নামবৰ দৈগ্ৰুং বন্য প্ৰাণী অভয়াৰণ্য, পূৱ কাৰ্বি আংলং বন্য প্ৰাণী অভয়াৰণ্য, আৰু উত্তৰ কাৰ্বি আংলং বন্য প্ৰাণী অভয়াৰণ্য সুৰক্ষিত স্থান ঘোষণা ৷

  • লগতে ৰাজ্যৰ ১১ টা স্থানক সংৰক্ষিত বনাঞ্চল ঘোষণা ৷ সংৰক্ষিত বনাঞ্চলৰ ভিতৰত - হাইপাহাৰ DC , কলোনি , বাগচেৰ, কামাখ্যা পাহাৰ, কুকৰাকাটা, ভুমাৰাগুৰি, উত্তৰ ডিজু, দক্ষণি ডিজু, পানবাৰী সংৰক্ষিত বনাঞ্চল ৷

  • কাজিৰঙাৰ জীৱ জন্তুৰ গতি বিধিৰ ওপৰত নিৰ্ণয় কৰি পুনৰবাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় অভয়াৰণ্য খনত ৯টা এনিমেল কোৰিডৰ স্থান ঘোষণা ৷

  • ৰাজ্যৰ দুই কাগজ কল ৩৭৫ কোটি টকাত ক্ৰয় উদ্যোগ বিভাগৰ ৷ ইয়াৰ বাবে বাজেটত ধন আৱণ্টনৰ অনুমতি কেবিনেটৰ ৷

  • বুধবাৰৰ কেবিনেটৰ অন্যতম সিদ্ধান্ত হ'ল- অহা তিনি চাৰিমাহৰ ভিতৰত চৰকাৰী কৰ্মচাৰীয়ে লাভ কৰিব বকেয়া ৷

Published by:Himangshu Bhuyan
First published: