• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গৰুৰ খাদ্যৰ বাবে ৰাজ্যিক কেবিনেটে ল’লে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, গোশালাৰ বাবেও বিত্তীয় অনুদান

গৰুৰ খাদ্যৰ বাবে ৰাজ্যিক কেবিনেটে ল’লে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, গোশালাৰ বাবেও বিত্তীয় অনুদান

File Photo

File Photo

বৃহস্পতিবাৰে অনুষ্ঠিত হয় ৰাজ্য চৰকাৰৰ কেবিনেট বৈঠক।

  • Share this:
বৃহস্পতিবাৰে অনুষ্ঠিত হয় ৰাজ্য চৰকাৰৰ কেবিনেট বৈঠক। মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত হোৱা বৈঠকত বহু কেইটা গুৰুত্ব পূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

  • বিটিচিৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত নোহোৱা পৰ্যন্ত ৰাজ্যপালৰ শাসন বাহাল ৰখাৰ বাবে আজি মন্ত্ৰী পৰিষদৰ বৈঠকত অনুমোদন জনোৱা হয়।

  • আজিৰ মন্ত্ৰী পৰিষদৰ বৈঠকত বিটিচিৰ নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া অহা ১৫ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত সম্পন্ন কৰাৰ বাবে ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন আয়ুক্তক অনুৰোধ জনোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

  • গৰুৰ খাদ্যৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় পুঁজিৰ ব্যৱধান পূৰণৰ বাবে আজি মন্ত্ৰী পৰিষদৰ বৈঠকতে গোশালা সমূহক বিত্তীয় সাহায্য আগবঢ়োৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

  • গৰুৰ চোৰাং সৰবৰাহকাৰীৰ বিৰুদ্ধে অভিযান চলাবলৈ গৈ নিহত হোৱা কনিষ্টবল ৰবেন দাসৰ পৰিয়াললৈ ১০ লাখ টকাৰ আৰ্থিক সাহায্য।

  • মাজুলী সংযোগী দলং নিৰ্মাণৰ বাবে ব্যৱহৃত হ’বলগীয়া বালি, ষ্টীল, বিটুমিন আজিৰ ক্ষেত্ৰত ৰাজ্যিক জিএচটি, ৰয়েল্টী আৰু স্থানীয় কৰ ৰেহাই দিয়াৰ বাবে সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

Published by:Himangshu Bhuyan
First published: