உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Assam Flood: এতিয়ালৈকে ১০৮ জন লোকৰ মৃত্যু, ৩০ খন জিলাত ৪৫ লাখৰো অধিক লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত ...

    Assam Flood: এতিয়ালৈকে ১০৮ জন লোকৰ মৃত্যু, ৩০ খন জিলাত ৪৫ লাখৰো অধিক লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত ...

    অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা বুলেটিন অনুসৰি, বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে। বানপানীৰ ফলত ৩০ খন জিলাৰ প্ৰায় ৪৫.৩৪ লাখ লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, আনহাতে বুধবাৰে ৩২ খন জিলাত বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা আছিল ৫৪.৫ লাখ।

    অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা বুলেটিন অনুসৰি, বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে। বানপানীৰ ফলত ৩০ খন জিলাৰ প্ৰায় ৪৫.৩৪ লাখ লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, আনহাতে বুধবাৰে ৩২ খন জিলাত বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা আছিল ৫৪.৫ লাখ।

    অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা বুলেটিন অনুসৰি, বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে। বানপানীৰ ফলত ৩০ খন জিলাৰ প্ৰায় ৪৫.৩৪ লাখ লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, আনহাতে বুধবাৰে ৩২ খন জিলাত বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা আছিল ৫৪.৫ লাখ।

    • Share this:
    অসমত বান পৰিস্থিতি ভয়ংকৰ হৈ আছে আৰু দুৰ্যোগত এতিয়ালৈকে মুঠ ১০৮ জন লোকৰ মৃত্যুৰ সন্মুখীন হৈছে। বৃহস্পতিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বানপীড়িত শিলচৰ চহৰখনৰ আকাশী জৰীপ চলায়। অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা বুলেটিন অনুসৰি, বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে। বানপানীৰ ফলত ৩০ খন জিলাৰ প্ৰায় ৪৫.৩৪ লাখ লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, আনহাতে বুধবাৰে ৩২ খন জিলাত বানপানীৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকৰ সংখ্যা আছিল ৫৪.৫ লাখ।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে কেন্দ্ৰই অসমৰ বান পৰিস্থিতি নিৰন্তৰ নিৰীক্ষণ কৰি আছে আৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ মোকাবিলাৰ বাবে সকলো সম্ভৱ সহায় আগবঢ়োৱাৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰি আছে। "বানপীড়িত অঞ্চলসমূহত সেনা আৰু এন ডি আৰ এফৰ দল উপস্থিত আছে। তেওঁলোকে উদ্ধাৰ অভিযান চলাই আছে আৰু ক্ষতিগ্ৰস্ত লোকসকলক সহায় কৰি আছে। উদ্ধাৰ অভিযানৰ অংশ হিচাপে বায়ু সেনাই ২৫০ খনতকৈও অধিক বিমান উৰা মাৰিছে।" ইফালে, বৃহস্পতিবাৰে কাছাৰ আৰু বৰপেটাত দুজনকৈ, বজালী, ধুবুৰী আৰু তামুলপুৰ জিলাৰ এজনকৈ বিমানে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে, এতিয়ালৈকে ১০৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: