உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Assam Flood: হাইলাকান্দিত বানাক্ৰান্ত ৰাইজক খাদ্য বিতৰণ ৰামকৃষ্ণ মিছনৰ ...

    Assam Flood: হাইলাকান্দিত বানাক্ৰান্ত ৰাইজক খাদ্য বিতৰণ ৰামকৃষ্ণ মিছনৰ ...

    বানাক্ৰান্ত ৰাইজৰ কাষত উপস্থিত হৈ খাদ্য সামগ্ৰী আৰু খোৱা পানী যোগান ধৰি মহানুভৱতাৰ উৎকৃষ্ট উদাহৰণ দাঙি ধৰিছে হাইলাকান্দিৰ ৰামকৃষ্ণ সেৱা সমিতিৰ সদস্য সকলে । 

    বানাক্ৰান্ত ৰাইজৰ কাষত উপস্থিত হৈ খাদ্য সামগ্ৰী আৰু খোৱা পানী যোগান ধৰি মহানুভৱতাৰ উৎকৃষ্ট উদাহৰণ দাঙি ধৰিছে হাইলাকান্দিৰ ৰামকৃষ্ণ সেৱা সমিতিৰ সদস্য সকলে । 

    বানাক্ৰান্ত ৰাইজৰ কাষত উপস্থিত হৈ খাদ্য সামগ্ৰী আৰু খোৱা পানী যোগান ধৰি মহানুভৱতাৰ উৎকৃষ্ট উদাহৰণ দাঙি ধৰিছে হাইলাকান্দিৰ ৰামকৃষ্ণ সেৱা সমিতিৰ সদস্য সকলে । 

    • Share this:
    হাইলাকান্দি জিলাৰ আলগাপুৰ সমষ্টিত প্ৰলয়ংকৰী বানৰ বাবে বন্যাৰ্তৰ দুখৰ অন্ত পৰা নাই ৷ বানাক্ৰান্ত ৰাইজে বৰ্তমান এসাঁজ খাই এসাঁজ লঘোণে থাকি অতি যন্ত্ৰণাকাতৰভাৱে জীৱন অতিবাহিত কৰিবলগীয়া হৈছে ৷

    হাইলাকান্দি জিল‍া প্ৰশাসনে যোৱা ৬ দিনে মাত্ৰ এবাৰ বান সাহায্য প্ৰদান কৰিয়েই দায়িত্ব সামৰাৰ পাছত এমুঠি অন্নৰ বাবে হাহাকাৰ কৰি থাকিবলগীয়া হৈছে বিভিন্ন এলেকাৰ বানাক্ৰান্ত ৰাইজে ৷ চৰকাৰ প্ৰশাসনে এইসকল ৰাইজলৈ পিঠি দিয়াৰ বিপৰীতে বানাক্ৰান্ত ৰাইজৰ কাষত উপস্থিত হৈ খাদ্য সামগ্ৰী আৰু খোৱা পানী যোগান ধৰি মহানুভৱতাৰ উৎকৃষ্ট উদাহৰণ দাঙি ধৰিছে হাইলাকান্দিৰ ৰামকৃষ্ণ সেৱা সমিতিৰ সদস্য সকলে ।

    আলগাপুৰ সমষ্টিৰ বক্ৰিহাওৰ, জানকিবাজাৰ আদি এলেকাৰ প্ৰায় তিনি হাজাৰ লোকক খিচিৰি ৰান্ধি খুৱাই ৰামকৃষ্ণ সেৱা সমিতিৰ সদস্য সকলে । লগতে প্ৰায় চাৰি হাজাৰ লিটাৰ বিশুদ্ধ খোৱা পানীও যোগান ধৰে তেওঁ লোকে । উল্লেখ্য যে, যোৱা দেওবাৰৰ পৰা বৰাক আৰু কাটাখাল নদীৰ প্ৰলয়ংকৰী বানে আলগাপুৰ সমষ্টিৰ ৩০ খনতকৈ অধিক গাঁৱৰ প্ৰায় ৫০ হাজাৰ জনসাধাৰণৰ অন্ন-বস্ত্ৰ, বাসস্থান নিশেষ কৰি এক বিভীষিকা সৃষ্টি কৰিছে ৷ ইয়াৰ মাজতে ৰামকৃষ্ণ মিছনৰ দৰে স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠনৰ কামে এক নিদৰ্শন দাঙি ধৰিছে ।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: