உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • নিৰ্বাচনত পৰাজয়ৰ পিছত হতাশাত ভুগিছে কংগ্ৰেছ, ৰিপুণ বৰাই ক’লে – এয়া স্বাভাৱিক

    নিৰ্বাচনত পৰাজয়ৰ পিছত হতাশাত ভুগিছে কংগ্ৰেছ, ৰিপুণ বৰাই ক’লে – এয়া স্বাভাৱিক

    বিপিএফ সন্দৰ্ভত ৰিপুণ বৰাই কয় যে BPFৰ সন্দৰ্ভত আমি কোৱা কথাখিনিক BPF–এ ভুলকৈ বুজিলে ৷

    বিপিএফ সন্দৰ্ভত ৰিপুণ বৰাই কয় যে BPFৰ সন্দৰ্ভত আমি কোৱা কথাখিনিক BPF–এ ভুলকৈ বুজিলে ৷

    বিপিএফ সন্দৰ্ভত ৰিপুণ বৰাই কয় যে BPFৰ সন্দৰ্ভত আমি কোৱা কথাখিনিক BPF–এ ভুলকৈ বুজিলে ৷

    • Share this:
    বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনত পৰাজয়ৰ পিছত হতাশাত ভুগি আছে কংগ্ৰেছ৷ গুৱাহাটী মহানগৰ জিলা কমিটীৰ সদস্যসকলৰ আহ্বান ক্ৰমে আজি ৰাজীৱ ভৱনত এক আলোচনা অনুষ্ঠিত হয়। এই কথা জনালে প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই।

    ৰিপুণ বৰাই কয়, ‘‘গুৱাহাটীৰ চাৰিটা বিধানসভা সমষ্টিৰ কংগ্ৰেছ কৰ্মীসকলে আজি আলোচনাত মিলিত হওঁ৷ বিগত নিৰ্বাচনত আমি চৰকাৰ গঠন কৰিব পাৰিম বুলি আশা কৰিছিলোঁ৷ কিন্তু আমি চৰকাৰ গঠন কৰিব নোৱাৰিলোঁ৷ সেয়ে কংগ্ৰেছ কৰ্মীসকলৰ মনোবল হ্ৰাস পাইছে৷ সেয়া স্বাভাৱিক কথা৷ আমি কৰ্মীসকলৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰিব লাগিব।’’

    বিপিএফ সন্দৰ্ভত ৰিপুণ বৰাই কয় যে BPFৰ সন্দৰ্ভত আমি কোৱা কথাখিনিক BPF–এ ভুলকৈ বুজিলে ৷ মই এতিয়া আৰু বিশেষ নকওঁ BPF সন্দৰ্ভত৷ সময়ত ক’ম।

    আনহাতে, পৰীক্ষাৰ মূল্যায়ন সন্দৰ্ভত শিক্ষা মন্ত্ৰীৰ বিবৃত্তিক ধিক্কাৰ দিলে ৰিপুণ বৰাই৷ ক’লে – মুখ্যমন্ত্ৰীৰ জ্ঞাতসাৰে এই বিবৃতি দিছে নে নাই, চৰকাৰ অৱগত হয় নে নহয় জনাব লাগে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে৷ নহয় যদি শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে বিবৃতি উঠাই ল'ব লাগে।

    ‘‘পৰীক্ষা বাতিল কৰি উত্তীৰ্ণৰ বাবে ধাৰ্য কৰা মূল্যায়নৰ আৰ্হিত যদি চাকৰিৰ বাবে যোগ্য নহ'ব বুলি শিক্ষা মন্ত্ৰীয়ে কৈছে৷ চিবিএছইয়ে কৰিছে নেকি এনেকুৱা ব্যৱস্থা? কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কিবা নিৰ্দেশ দিছে নেকি? সমগ্ৰ দেশতে একে নীতি হ'ব লাগে৷ শিক্ষাৰ্থীক লৈ হেতালি নেখেলিব৷ শিক্ষা মন্ত্ৰীয়ে বিবৃতি উঠাই লওক।’’ – মন্তব্য ৰিপুণ বৰাৰ।

    কংগ্ৰেছ দলৰ বহু নেতা দল ত্যাগ কৰা সন্দৰ্ভত এপিচিচিৰ সভাপতিগৰাকীয়ে কয় – ‘‘কংগ্ৰেছৰ পৰা নেতা আহে আৰু নেতা যায়৷ এয়া নতুন কথা নহয়৷ এজন বিধায়কে দল ত্যাগ কৰাৰ লগতে কেইজনমানে দল এৰি গৈছে৷ এই কথাকে সংবাদ মাধ্যমত তাছ পাতৰ দৰে কংগ্ৰেছ খহিল বুলি কোৱা হৈছে৷ BJPৰ পৰাও আমাৰ তালৈ আহিছে৷ এতিয়াৰ চৰকাৰত থকা মুখ্যমন্ত্ৰী জনো কংগ্ৰেছতে আছিল৷ চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী AGPৰ পৰা যোৱা৷ পীযূষ হাজৰিকা, দিগন্ত কলিতা, পল্লৱলোচন দাসো কংগ্ৰেছৰ পৰায়ে যোৱা।’’
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: