• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • 'ৰাহুল-ছোনিয়া গান্ধী অসমলৈ আহিলে, মই এনে কেতিয়াও নকৰো', পঞ্জাৱত মোডীৰ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ভুলৰ ক্ষেত্ৰত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মন্তব্য ...

'ৰাহুল-ছোনিয়া গান্ধী অসমলৈ আহিলে, মই এনে কেতিয়াও নকৰো', পঞ্জাৱত মোডীৰ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ভুলৰ ক্ষেত্ৰত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মন্তব্য ...

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ (Modi Security lapse) পঞ্জাৱত নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটি সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিবৃতি দিছে। শৰ্মাই কৈছে যে বিষয়টো গুৰুতৰ আৰু কংগ্ৰেছ চৰকাৰে বিষয়টোত কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱা উচিত।

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ (Modi Security lapse) পঞ্জাৱত নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটি সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিবৃতি দিছে। শৰ্মাই কৈছে যে বিষয়টো গুৰুতৰ আৰু কংগ্ৰেছ চৰকাৰে বিষয়টোত কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱা উচিত।

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ (Modi Security lapse) পঞ্জাৱত নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটি সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিবৃতি দিছে। শৰ্মাই কৈছে যে বিষয়টো গুৰুতৰ আৰু কংগ্ৰেছ চৰকাৰে বিষয়টোত কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱা উচিত।

  • Share this:
অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ (Modi Security lapse) পঞ্জাৱত নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটি সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিবৃতি দিছে। শৰ্মাই কৈছে যে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নিৰাপত্তাৰ ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটিৰ বিষয়টো গুৰুতৰ আৰু কংগ্ৰেছ চৰকাৰে বিষয়টোত কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱা উচিত। তেওঁ কৈছে যে কংগ্ৰেছে এনে গুৰুতৰ বিষয়ত কোনো পদক্ষেপ নলৈ এনে ঘটনাক অধিক প্ৰচাৰ কৰি আছে।

'আমি এনে আচৰণ কেতিয়াও নকৰো', শৰ্মাই কৈছে
মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই কয়, "যদি ৰাহুল গান্ধী আৰু ছোনিয়া গান্ধী অসমলৈ আহে আৰু মই ইয়াত তেনে কৰোঁ, তেন্তে কেনে অনুভৱ হ'ব? এইটো কংগ্ৰেছৰ বাবে গ্ৰহণযোগ্য হ'বনে? অৱশ্যে, যদি তেওঁলোক দুয়ো অসমলৈ আহে, মই কেতিয়াও টিট-ফৰ-টেট ৰ দৰে আচৰণ নকৰো। '

সিদ্ধুৱে কৈছে যে মানুহে ৰেলীত উপস্থিত নোহোৱাৰ বাবে পৰিকল্পনাটো ৰচনা কৰা হৈছিল
পঞ্জাৱত বুধবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ৰাজনীতি তীব্ৰতৰ হৈছে। পঞ্জাৱ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি নৱজ্যোত সিং সিদ্ধুৱে কৈছে যে মানুহে ফিৰোজপুৰ ৰেলীত উপস্থিত নাছিল। মাত্ৰ ৫০০ জন লোক আহি পোৱাৰ সময়ত ৭০ হাজাৰ চকী আছিল, সেয়েহে এই সমগ্ৰ পথ জাম পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত কৰা হৈছিল।

সিদ্ধুৱে দাবী কৰে যে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৰাস্তাৰে যোৱাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাছিল
সিদ্ধুৱে দাবী কৰিছিল যে যেতিয়া প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ৰাস্তাৰে যোৱাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাছিল, তেতিয়া তেওঁ কিয় ৰাস্তাৰে গৈছিল? দৰাচলতে, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ বাথিণ্ডাৰ পৰা ফিৰোজপুৰলৈ যোৱা পথটো হঠাতে পৰিকল্পনা কৰা হোৱা নাছিল আৰু পঞ্জাৱ কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে আগতীয়াকৈ আলোচনা কৰা হৈছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণৰ এদিন আগতে মঙলবাৰে ইয়াৰ বাবে এক পূৰ্বভাসো লোৱা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি