• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • দুৰ্নীতিৰ অভিযোগৰ বিৰুদ্ধে অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক দিলে প্ৰত্য়ুত্তৰ, ক'লে- সকলো তথ্য ৰাখক অথবা ...

দুৰ্নীতিৰ অভিযোগৰ বিৰুদ্ধে অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক দিলে প্ৰত্য়ুত্তৰ, ক'লে- সকলো তথ্য ৰাখক অথবা ...

Ppe kit controversy: দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক উত্তৰ দি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে এই পিপিই কিটবোৰ চৰকাৰক আগবঢ়োৱা প্ৰস্তাৱ হিচাপে দিয়া হৈছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীৰ কোম্পানীয়ে ইয়াৰ বাবে কোনো ধন লোৱা নাছিল।

Ppe kit controversy: দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক উত্তৰ দি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে এই পিপিই কিটবোৰ চৰকাৰক আগবঢ়োৱা প্ৰস্তাৱ হিচাপে দিয়া হৈছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীৰ কোম্পানীয়ে ইয়াৰ বাবে কোনো ধন লোৱা নাছিল।

Ppe kit controversy: দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক উত্তৰ দি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে এই পিপিই কিটবোৰ চৰকাৰক আগবঢ়োৱা প্ৰস্তাৱ হিচাপে দিয়া হৈছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীৰ কোম্পানীয়ে ইয়াৰ বাবে কোনো ধন লোৱা নাছিল।

  • Share this:
অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Assam CM Himanta Biswa Sarma) পিপিই কিট যোগানৰ ওপৰত দুৰ্নীতিৰ অভিযোগৰ ওপৰত পুনৰ মত ব্যক্ত কৰিছে। দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াক উত্তৰ দি তেওঁ কয় যে এই পিপিই কিটবোৰ চৰকাৰক আগবঢ়োৱা প্ৰস্তাৱ হিচাপে দিয়া হৈছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীৰ কোম্পানীয়ে ইয়াৰ বাবে কোনো ধন লোৱা নাছিল।

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে টুইট কৰি কয় যে, কোৰোনা মহামাৰী ঢৌৰ সময়ত, অসমত পিপিই কিটৰ অভাৱ আছিল। বহুচেষ্টাৰ পিছত, মোৰ পত্নীয়ে মানুহৰ জীৱন বচাবলৈ কিছুমান পি.পি.ই. কিটৰ ব্যৱস্থা কৰিছিল। যদিও আমি ইয়াৰ বাবে এটা নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিলো, কোম্পানীটোৱে এই কিটবোৰৰ বাবে কোনো ধন লোৱা নাছিল। এই পিপিই কিটবোৰ চৰকাৰক উপহাৰ দিয়া হৈছিল।

'এইক্ষেত্ৰত এটকাও লেনদেন হোৱা নাই, তেনেহ'লে দুৰ্নীতি ক'ত হ'ল ?



একে সময়তে, মনীষ চিছোদিয়াই টুইট কৰি কয়, "মাননীয় মুখ্যমন্ত্ৰী! প্ৰতি কিটত ৯৯০/- টকাত JCB ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ নামত ৫ হাজাৰ কিট ক্ৰয় কৰাৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীৰ চুক্তি আছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হৈ থাকোতে নিবিদা ক্ৰয় নকৰাকৈ তেওঁৰ পত্নীৰ কোম্পানীক অৰ্ডাৰ দিয়াটো দুৰ্নীতি নহয় নেকি?

"যদি আপোনাৰ সাহস আছে, সকলো তথ্য আপোনাৰ সন্মুখত ৰাখিব।"

চিছোদিয়াৰ টুইটৰ সঁহাৰি দি অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়, "তীব্ৰ অভাৱৰ বাবে আপোনাৰ সৈতে বহুতো ৰাজ্য চৰকাৰে পিপিই কিটৰ বাবে নিবিদা প্ৰক্ৰিয়াৰ ঠাইত পোনপটীয়া ক্ৰয়ৰ নিৰ্দেশ দিছিল। আধা অসম্পূৰ্ণ নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন নকৰিব, যদি আপোনাৰ সাহস আছে, সকলো তথ্য সন্মুখত ৰাখিব।

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মনীষ চিছোদিয়াকো মানহানিৰ গোচৰৰ বাবে সতৰ্ক কৰি দিছিল। "উপদেশ দিয়া বন্ধ কৰক আৰু মই সোনকালেই আপোনাক গুৱাহাটীত দেখা পাম কাৰণ আপুনি এতিয়া অপৰাধমূলক মানহানিৰ সন্মুখীন হ'ব।

দৰাচলতে, মনীষ চিছোদিয়াই অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীক অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁ যোৱা বছৰ ৰাজ্যখনৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হৈ থাকোতে, তেওঁ তেওঁৰ পত্নী আৰু পুত্ৰৰ কোম্পানীক পিপিই কিটৰ অৰ্ডাৰ দিছিল আৰু সেইবোৰ ব্যয়বহুল মূল্যত ক্ৰয় কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: