உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Himanta Biswa Sarma: মৰিগাঁৱত বিজেপি যুৱ মৰ্চাই আয়োজন কৰিলে শ্বহীদ দিৱস, অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি কি কলে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই?

    Himanta Biswa Sarma: মৰিগাঁৱত বিজেপি যুৱ মৰ্চাই আয়োজন কৰিলে শ্বহীদ দিৱস, অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি কি কলে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই?

    মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ভাষণত গৰুখুঁটিত মাটি বেদখল মুক্ত কৰাৰ লগতে মাটি অবৈধ ভাবে দখল কৰি থকা সকলে কিদৰে এটা সময়ত খিলঞ্জীয়া লোকক আক্ৰমণ কৰিছিল তাৰ ওপৰতো মন্তব্য আগবঢ়ায়।

    মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ভাষণত গৰুখুঁটিত মাটি বেদখল মুক্ত কৰাৰ লগতে মাটি অবৈধ ভাবে দখল কৰি থকা সকলে কিদৰে এটা সময়ত খিলঞ্জীয়া লোকক আক্ৰমণ কৰিছিল তাৰ ওপৰতো মন্তব্য আগবঢ়ায়।

    মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ভাষণত গৰুখুঁটিত মাটি বেদখল মুক্ত কৰাৰ লগতে মাটি অবৈধ ভাবে দখল কৰি থকা সকলে কিদৰে এটা সময়ত খিলঞ্জীয়া লোকক আক্ৰমণ কৰিছিল তাৰ ওপৰতো মন্তব্য আগবঢ়ায়।

    • Share this:
    শুকুৰবাৰে মৰিগাঁৱত অসম প্ৰদেশ যুৱ মৰ্চা উদ্যোগত কেন্দ্ৰীয় ভাবে শ্বহীদ দিৱস আয়োজন কৰে। ৰাজ্যিক বিজেপি সভাপতি ভবেশ কলিতাই আদৰণী বক্তব্যৰে আৰম্ভ কৰা সভা খনত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) মুখ্য অতিথি হিচাপে অংশগ্ৰহণ কৰে।

    মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ভাষণত গৰুখুঁটিত মাটি বেদখল মুক্ত কৰাৰ লগতে মাটি অবৈধ ভাবে দখল কৰি থকা সকলে কিদৰে এটা সময়ত খিলঞ্জীয়া লোকক আক্ৰমণ কৰিছিল তাৰ ওপৰতো মন্তব্য আগবঢ়ায়। ইফালে অসম আন্দোলনৰ প্ৰথম শ্বহীদ স্বৰ্গীয় খৰ্গেশ্বৰ তালুকদাৰ জন্মস্থান ভৱানীপুৰ সমষ্টিটো পৰৱৰ্তী সময়ত কংগ্ৰেছ দলৰ সৈতে বুজাবুজিৰে এটা বিশেষ ৰাজনীতি দলে দখল কৰাত দুখ প্ৰকাশ কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই।

    শেষত শ্বহীদ পৰিয়াল সমূহৰ সুৰক্ষা ক্ষেত্ৰটো মন্তব্য কৰে। অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ লগতে ৰাজ্যিক বিজেপি সভাপতি ভৱেশ কলিতা,মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকা, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ৰাজনৈতিক সচিব জয়ন্ত মল্ল বৰুৱা, বিধায়ক ৰামাকান্ত ডেউৰী, ৰুপক শৰ্মা, শ্বহীদ পৰিয়ালৰ সদস্য সকলৰ লগতে প্ৰায় ১৫ সহস্ৰধিক লোক।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: