உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Nimati Ghat: পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ! ফেৰী চলাচল আৰু যাত্ৰীৰ সুৰক্ষাক লৈ বিভাগৰ কাম-কাজ চালে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে...

    Nimati Ghat: পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ! ফেৰী চলাচল আৰু যাত্ৰীৰ সুৰক্ষাক লৈ বিভাগৰ কাম-কাজ চালে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে...

    পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (Assam CM Himanta Biswa Sarma)। ৬ দিন পূৰ্বে ৯ ছেপ্টেম্বৰ বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাৰ (Assam Boat Accident) পিছদিনা হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা গৈছিল নিমাতী ঘাটলৈ (Nimati Ghat)।

    পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (Assam CM Himanta Biswa Sarma)। ৬ দিন পূৰ্বে ৯ ছেপ্টেম্বৰ বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাৰ (Assam Boat Accident) পিছদিনা হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা গৈছিল নিমাতী ঘাটলৈ (Nimati Ghat)।

    পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (Assam CM Himanta Biswa Sarma)। ৬ দিন পূৰ্বে ৯ ছেপ্টেম্বৰ বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাৰ (Assam Boat Accident) পিছদিনা হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা গৈছিল নিমাতী ঘাটলৈ (Nimati Ghat)।

    • Share this:
    পুনৰ নিমাতী ঘাটত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (Assam CM Himanta Biswa Sarma)। ৬ দিন পূৰ্বে ৯ ছেপ্টেম্বৰ বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাৰ (Assam Boat Accident) পিছদিনা হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা গৈছিল নিমাতী ঘাটলৈ (Nimati Ghat)।

    অভিশপ্ত বুধবাৰে নাও দুৰ্ঘটনাৰ (Assam Boat Accident) পিছত বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাস্থলী পৰিদৰ্শন কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে এটা ইঞ্জিনৰ নাও বন্ধকে ধৰি কেতবোৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছিল। সেই নিৰ্দেশনাসমূহ সূচাৰুৰূপে পালন হৈছে নে নাই জল পৰিবহণ বিভাগ আৰু প্ৰশাসনে কি কি ব্যৱস্থা হাতত লৈছে সেয়া চাবলৈ আজি পুনৰ নিমাতী ঘাটত উপস্থিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকী। ফেৰী চলাচল আৰু যাত্ৰীসকলৰ সুৰক্ষাৰ নিমিত্তে জল পৰিবহণ বিভাগ আৰু জিলা প্ৰশাসনৰ ফালৰ পৰা লোৱা কেতবোৰ পদক্ষেপৰ বিষয়ে বুজ লয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

    মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নিমাতিঘাটত এখন ৰো-পেক্স পৰ্যালোচনা কৰে। তেওঁ কয় যে আইডব্লিউটিয়ে পুংখানুপুংখ পৰিদৰ্শনৰ পিছত যোৰহাট আৰু মাজুলীৰ মাজত ২খন ৰো-পেক্স জাহাজৰ সেৱা কাৰ্যকৰী কৰি তুলিছে।
    ২ খন জাহাজ – এমভি ৰাজ লক্ষ্মী আৰু এমভি দিগাৰু – শীঘ্ৰেই মাজুলীত উপস্থিত হ'ব, আনহাতে আনখন জাহাজ আইডব্লিউটিৰ দ্বাৰা বিকশিত কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: