உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ''জে'ললৈ যোৱা মানুহ মানসিক ভাবে ভাগি পৰি 'আধা পাগল' হয়''- বিধায়ক হিচাপে শপত লৈ আকৌ অখিল গগৈক কটাক্ষ ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ, নৱ-নিৰ্বাচিত ৫ বিধায়কৰ লক্ষ্য কি? জানি লওক

    ''জে'ললৈ যোৱা মানুহ মানসিক ভাবে ভাগি পৰি 'আধা পাগল' হয়''- বিধায়ক হিচাপে শপত লৈ আকৌ অখিল গগৈক কটাক্ষ ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ, নৱ-নিৰ্বাচিত ৫ বিধায়কৰ লক্ষ্য কি? জানি লওক

    বিধানসভাত শপত ল'বলৈ আহি পাঁচ নৱ নিৰ্বাচিত বিধায়কে কি কি ক'লে?

    বিধানসভাত শপত ল'বলৈ আহি পাঁচ নৱ নিৰ্বাচিত বিধায়কে কি কি ক'লে?

    বিধানসভাত শপত ল'বলৈ আহি পাঁচ নৱ নিৰ্বাচিত বিধায়কে কি কি ক'লে?

    • Share this:
    উপ নিৰ্বাচনত বৃহৎ ভোটৰ ব্যৱধানত জয়ী হৈ অহাৰ পিছত বৃহস্পতিবাৰে বিধানসভালৈ সমৰ্থক-সৰ্তীথৰ সৈতে আহিল মৰিয়নিৰ ন-বিজেপিৰ বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মী ৷ সদলবলে আহিল গোসাঁইগাঁৱৰ UPPLৰ বিধায়ক জীৰণ বসুমতাৰী আৰু তামোলপুৰৰ UPPLৰ বিধায়ক জলেন দৈমাৰী ৷ বিজেপিৰ ভৱানীপুৰৰ বিধায়ক ফণীধৰ তালুকদাৰ আৰু শেষত থাওৰাৰ বিজেপিৰ বিধায়ক হিচাপে জয়ী হৈ অহা সুশান্ত বৰগোহাঁইয়ে প্ৰৱেশ কৰে বিধানসভাত ৷

    বিধানসভাৰ মজিয়াত পুৱা এঘাৰ বজাত আৰম্ভ হোৱা শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত প্ৰথমে ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে শপত বাক্য পাঠ কৰে ৷ ইয়াৰ পিছত শপতবাক্য পাঠ কৰে ফণীধৰ তালুকদাৰ আৰু সুশান্ত বৰগোহাঁয়ে ৷ UPPLৰ বিধায়ক জীৰণ বসুমতাৰী আৰু জলেন দৈমাৰীয়ে বড়ো ভাষাত শপত বাক্য পাঠ কৰে ৷

    শপতগ্ৰহণ কৰিবলৈ আহি বৃহস্পতিবাৰে ন-বিজেপি বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে অদৃশ্যজনৰ পৰা লোভ-মোহৰ পৰা আঁতৰত থাকিবলৈ আৰ্শীবাদ বিচাৰি সাংবাদিকক এনেদৰে ক'লে- “অদৃশ্যজনৰ ওচৰত সদায় মই প্ৰাৰ্থনা কৰো যাতে মই লোভ-মোহৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰো ৷ আজি মা-দেউতালৈ মনত পৰিছে ৷ তেওঁলোকৰ পৰাও আশীৰ্বাদ বিচাৰিছো ৷ সমষ্টিৰ উন্নয়নেই মোৰ মূল লক্ষ্য ৷”

    AIUDF এৰি BJPত যোগদান কৰি নতুনকৈ বিধায়ক হৈ অহা ফণীধৰ তালুকদাৰে ক'লে- “সমষ্টি উন্নয়নৰ বাবে ডাঙৰ ৰিক্স ল'লো আৰু জিকিও আহিলো ৷ বহু কাম কৰিবলৈ আছে ৷ মুখ্যমন্ত্ৰীক দিয়া লিষ্ট মতে কামবোৰ কৰিম ৷”

    UPPLৰ গোসাঁইগাঁৱৰ বিধায়ক হিচাপে জয়ী হৈ অহা জীৰণ বসুমতাৰীয়ে ৰাজ্যৰ আটাইতকৈ পিছপৰা সমষ্টি গোঁসাইগাঁৱক উন্নত কৰাৰ কথাৰ মন বুলি সাংবাদিকক জনালে- “১২৬টা সমষ্টিৰ ভিতৰত মোৰ সমষ্টি গোসাঁইগাঁও আটাইতকৈ পিছ পৰা ৷ বহু সমস্যা আছে ৷ সমষ্টিৰ উন্নয়নেই মোৰ প্ৰধান লক্ষ্য ৷”

    তামোলপুৰৰ UPPLৰ বিধায়ক জলেন দৈমাৰীয়ে ক'লে- প্ৰথমে মোৰ লক্ষ্য হ'ব শিক্ষা ব্যৱস্থাক উন্নত কৰা ৷ দ্বিতীয়তে মোৰ লক্ষ্য হ'ব নিবনুৱা সমস্যাক সমাধান কৰা ৷”

    কংগ্ৰেছ এৰি বিজেপিত যোগ দি পুনৰ দিছপুৰলৈ অহা সুশান্ত বৰগোহাঁয়ে ক'লে- “কংগ্ৰেছ আৰু BJPৰ পৰা বিধায়ক হিচাপে জয়ী হৈ অহাৰ অনুভৱৰ মাজত পাৰ্থক্য আছে ৷ কংগ্ৰেছৰ পৰা আহোতে জয়ী হোৱাৰ মন এটা আছিল ৷ বিজেপিৰ পৰা অহাৰ সময়ত সমষ্টিৰ উন্নয়নৰ কথা আছে ৷”

    বৃহস্পতিবাৰৰ শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত দিল্লী ভ্ৰমণত থকাৰ বাবে উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ৷ উপস্থিত নাথাকিল সংসদীয় পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকা ৷ মন্ত্ৰীসভাৰ সদস্য হিচাপে অতুল বৰা, ইউ জি ব্ৰহ্ম, পৰিমল শুক্লবৈদ্য, অশোক সিংহল আৰু যোগেন মহন উপস্থিত থাকে ৷ কিন্তু লক্ষণীয়ভাৱে নৱ নিৰ্বাচিত বিধায়কৰ শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত উপস্থিত নাথাকিল বিৰোধী কংগ্ৰেছ আৰু AIUDFৰ এজনো বিধায়ক ৷ বিৰোধী CPI-Mৰ একমাত্ৰ বিধায়ক মনোৰঞ্জন তালুকদাৰহে উপস্থিত থাকে ৷

    শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানত বিৰোধী কংগ্ৰেছ-AIUDF উপস্থিত নথকা সন্দৰ্ভত মনোৰঞ্জন তালুকদাৰে ক'লে- “কংগ্ৰেছ আৰু AIUDFৰ বিধায়ক সকল আজি কিয় উপস্থিত নাথাকিল মই নাজানো ৷ কিন্তু গণতান্ত্ৰিক প্ৰক্ৰিয়াৰ ওপৰত মোৰ গভীৰ আস্থা আছে আৰু বিধানসভাৰ পৰা নিমন্ত্ৰণ পোৱাৰ লগে লগে মই আজিৰ শপতগ্ৰহণ অনুষ্ঠানলৈ আহিলো ৷”

    ইপিনে শপতগ্ৰহণ কৰি উঠি ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে বিৰোধী অখিল গগৈ আৰু আমিনুল ইছলামক আক্ৰমণ কৰিবলৈ গৈ জে'ললৈ যোৱা মানুহবোৰ মানসিকভাৱে ভাঙি পৰে বুলি এনেদৰে কয়- “মই জেলত যোৱা বহু মানুহ দেখিছো আৰু লগো পাইছো ৷  জে'লত যোৱা সকল মানসিকভাৱে ভাঙি পৰে আধা পাগল হয় ৷ জে'লত ভালকৈ খাব নাপায়৷ টিভি চাব নাপাই মানুহ আধা পাগল হয় ৷ অখিল গগৈ আৰু আমিনুল ইছলামো জে'লত গৈছিলতো ৷”
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: