• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ১০মে'ৰ পৰা ১০ জুনলৈ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মাহজোৰা “কৰ্মযজ্ঞ” কাৰ্যসূচী ...

১০মে'ৰ পৰা ১০ জুনলৈ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মাহজোৰা “কৰ্মযজ্ঞ” কাৰ্যসূচী ...

File Photo

File Photo

মন্ত্ৰীসভাৰ সকলো মন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যৰ সকলো প্ৰান্তলৈ যাব। ১০ মে'ত ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰ প্ৰথমটো বৰ্ষপূৰ্তি ৷ ইয়াৰ বাবে ৯-১০ মে'ত এলানি কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিছে ড° শৰ্মাৰ চৰকাৰে ৷ ১০ মে'ত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহেও অংশগ্ৰহণ কৰাৰ কথা।

  • Share this:
১০ মে'ত ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰ প্ৰথমটো বৰ্ষপূৰ্তি ৷ ইয়াৰ বাবে ৯-১০ মে'ত এলানি কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিছে ড° শৰ্মাৰ চৰকাৰে ৷ ১০ মে'ত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহেও অংশগ্ৰহণ কৰাৰ কথা ৷

মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মা চৰকাৰৰ বৰ্ষপূৰ্তিত আন এক মাহজোৰা কাৰ্যসূচীও গ্ৰহণ কৰিছে ৷ এয়া হ'ল- ১০ মে'ৰ পৰা ১০ জুনলৈকে ৰাজ্যজোৰা ভ্ৰমণসূচী লৈছে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মাৰ চৰকাৰে ৷

এই সন্দৰ্ভত সোমবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ক'লে- “১০ মে'ৰ পৰা ১০ জুন পৰ্যন্ত মন্ত্ৰীসভাৰ সদস্যসকলে সমগ্ৰ অসম পৰিভ্ৰমণ কৰিম ৷ এয়া হ'ব আমাৰ মাহজোৰা কৰ্মযজ্ঞ ৷ এই সময়ছোৱাত আমি স্কুল-কলেজ-ইউনিভাৰ্চিটি-মেডিকেল আদি পৰিদৰ্শন কৰিম ৷ আমি নিৰ্মীয়মাণ চৰকাৰী প্ৰকল্পসমূহৰ অগ্ৰগতিৰ খতিয়ান ল'ম ৷”
Published by:Kokil Sarma
First published: