• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ‘কংগ্ৰেছৰ দিনৰ দুৰ্নীতি ধুই শেষ কৰিব পৰা নাই BJP চৰকাৰে!’

‘কংগ্ৰেছৰ দিনৰ দুৰ্নীতি ধুই শেষ কৰিব পৰা নাই BJP চৰকাৰে!’

সদন উপাধ্যক্ষই চলাই থকাৰ সময়ত উদ্ভৱ হোৱা পৰিৱেশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে সদনত ততাতৈয়াকৈ উপস্থিত হ'বলগীয়া হয় অধ্যক্ষ৷

সদন উপাধ্যক্ষই চলাই থকাৰ সময়ত উদ্ভৱ হোৱা পৰিৱেশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে সদনত ততাতৈয়াকৈ উপস্থিত হ'বলগীয়া হয় অধ্যক্ষ৷

সদন উপাধ্যক্ষই চলাই থকাৰ সময়ত উদ্ভৱ হোৱা পৰিৱেশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে সদনত ততাতৈয়াকৈ উপস্থিত হ'বলগীয়া হয় অধ্যক্ষ৷

  • Share this:
দ্বিতীয় দিনাও উত্তপ্ত অসম বিধানসভা৷ ৰাজহ বিভাগৰ কৰ্তন প্ৰস্তাৱত BJP চৰকাৰক সমালোচনা৷ ৰাজহ বিভাগৰ কৰ্তন প্ৰস্তাৱ আনি বিৰোধী কংগ্ৰেছে সমালোচনা কৰে শাসকীয় BJP চৰকাৰক৷

কংগ্ৰেছী বিধায়কৰ এনে আক্ৰমণত BJPৰ বিধায়ক চক্ৰধৰ গগৈয়ে নিজ ভাষণ উভতি ধৰে কংগ্ৰেছক৷ চক্ৰধৰ গগৈৰ দাবী- “কংগ্ৰেছৰ দিনৰ দুৰ্নীতি ধুই শেষ কৰিব পৰা নাই BJP চৰকাৰে৷ দুৰ্নীতি সহ্য নকৰে BJP চৰকাৰে৷”

ইয়াতেই লাগিল হুলস্থূল৷ কংগ্ৰেছী বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মী আৰু জাকিৰ হুছেইন শিকদাৰে উভতি ধৰিলে চক্ৰধৰ গগৈক৷ সদনত লাগিল হুলস্থূল৷ কোনেও কাৰো কথা নুশুনাৰ পৰিৱেশ৷ ইয়াৰ মাজতে সংসদীয় পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে ক'লে- “মই অধ্যক্ষৰ জৰিয়তে বিৰোধী দলপতিক অনুৰোধ জনাও যে তেওঁ তেওঁৰ দলৰ সদস্যসকলক যেন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে৷ নিয়ন্ত্ৰণ কৰি সদন শান্তিপূৰ্ণভাৱে চলাত যেন সহায় কৰে৷”

ইয়াৰ পিছত ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে লাইকা-দধীয়াবাসীয়ে কৰি অহা প্ৰতিবাদক চৰকাৰে গুৰুত্ব নিদিয়াৰ অভিযোগ তোলে৷ ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীয়ে ক'লে- “মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নিজৰ সমষ্টিবাসীৰ দাবীক পূৰণ কৰিব পৰা নাই৷ কোচত সন্তান লৈ মাটিৰ পট্টাৰ
দাবীত প্ৰতিবাদ কৰিছে৷ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে গুৰুত্ব দিয়া নাই৷”

কিন্তু লাইকা-দধীয়াৰ কথা কোৱাৰ অধিকাৰ কংগ্ৰেছৰ নাই বুলি সদনত হুলস্থূলীয়া পৰিৱেশৰ সূচনা কৰে বিধায়ক বিমল বড়া আৰু ভূৱন পেগুৱে৷ সদন উপাধ্যক্ষই চলাই থকাৰ সময়ত উদ্ভৱ হোৱা পৰিৱেশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে সদনত ততাতৈয়াকৈ উপস্থিত হ'বলগীয়া হয় অধ্যক্ষ৷ সদনত প্ৰৱেশ কৰিয়েই অধ্যক্ষই এই পৰিস্থিতিৰ বাবে নিজকে লজ্জিতবোধ কৰা বুলি মন্তব্য কৰি নিয়ন্ত্ৰণ কৰে সদন৷ অধ্যক্ষই ক'লে- “এনেদৰে সদন নচলে৷ সদনত আচাৰ-ব্যৱহাৰ ভাল কৰিব লাগে৷ ৰাইজে চাই আছে সকলো বিষয়৷ এজনে কথা ক'লে আনজনে ধৈৰ্য্য সহকাৰে শুনিব লাগে৷ আমাৰ পৰম্পৰাক আমি ৰাখিব লাগিব৷ শাসক-বিৰোধী সকলো সংযত হ'ব লাগিব৷”
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি