உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Assam Assembly Election 2021| জালুকবাৰীত হিমন্তক পৰাস্ত কৰাৰ টিপছ কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী ৰমেন বৰঠাকুৰৰ হাতত! পিছে কি এই টিপছ?

    Assam Assembly Election 2021| জালুকবাৰীত হিমন্তক পৰাস্ত কৰাৰ টিপছ কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী ৰমেন বৰঠাকুৰৰ হাতত! পিছে কি এই টিপছ?

    ইপিনে পূব গুৱাহাটী সমষ্টিৰ পৰা ২০১৬ত জয়ী হৈ মন্ত্ৰী হোৱা সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যক পৰাভূত কৰিবলৈ কংগ্ৰেছে দায়িত্ব দিছে অসীমা বৰদলৈক

    ইপিনে পূব গুৱাহাটী সমষ্টিৰ পৰা ২০১৬ত জয়ী হৈ মন্ত্ৰী হোৱা সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যক পৰাভূত কৰিবলৈ কংগ্ৰেছে দায়িত্ব দিছে অসীমা বৰদলৈক

    ইপিনে পূব গুৱাহাটী সমষ্টিৰ পৰা ২০১৬ত জয়ী হৈ মন্ত্ৰী হোৱা সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যক পৰাভূত কৰিবলৈ কংগ্ৰেছে দায়িত্ব দিছে অসীমা বৰদলৈক

    • Share this:
    BJPৰ মহাশক্তিশালী নেতা তথা জালুকবাৰী সমষ্টিৰ প্ৰাৰ্থী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ বিৰুদ্ধে কংগ্ৰেছে প্ৰাৰ্থী হিচাপে থিয় কৰাইছে ৰমেন বৰঠাকুৰক ৷ ৰমেন বৰঠাকুৰে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক হৰুৱাবলৈ কেতবোৰ টিপছ ব্যৱহাৰ কৰিব ৷ কিন্তু সেই টিপছৰ কথা সংবাদমাধ্যত খুলি নকয় তেওঁ।

    BJPৰ হেভীৱেইট প্ৰাৰ্থী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা। অসমৰ ৰাজনীতিৰ চাণক্য হিচাপে পৰিচিত ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ২০০১ৰ পৰা জালুকবাৰী সমষ্টিৰ পৰা প্ৰতিনিধি নিৰ্বাচিত হৈ আহিছে। সেয়েহে সকলোৰে চকু থাকে জালুকবাৰী সমষ্টিত ৷ মহা শক্তিশালী মন্ত্ৰী হিমন্তৰ এই জালুকবাৰীতেই এইবাৰ কংগ্ৰেছে প্ৰক্ষেপ কৰিছে ৰমেন বৰঠাকুৰক ৷ ৰমেন বৰঠাকুৰক আগত লৈ কংগ্ৰেছে দেখিছে জালুকবাৰী দখলৰ সপোন ৷ পিছে এয়া কংগ্ৰেছৰ বাবে মহা অংক নে আন কিবা সেয়া এই মুহূৰ্তত জানিব পৰা নাযায় ৷ কিন্তু কংগ্ৰেছৰ পৰা টিকট পাই ৰমেন বৰঠাকুৰে ক'লে- "এইবাৰ জালুকবাৰীত হিমন্ত বনাম ৰমেনৰ যুঁজ নহয়; হ'ব কংগ্ৰেছ বনাম BJPৰহে যুঁজ ৷”

    পিছে শক্তিমান হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক ভোট যুদ্ধত পৰাজয় কৰিব পাৰিবনে কংগ্ৰেছী ৰমেন বৰঠাকুৰে? এই সন্দৰ্ভত কৰা এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ৰমেন বৰঠাকুৰে ক'লে- “হিমন্তক পৰাভূত কৰাৰ টিপছ মোৰ হাতত আছে ৷ সমষ্টিবাসীৰ সৈতে মই ইতিমধ্যে কথা পাতিছো ৷ কিন্তু সেই টিপছ মই সংবাদমাধ্যৰ সন্মুখত প্ৰকাশ নকৰো ৷”

    ইপিনে পূব গুৱাহাটী সমষ্টিৰ পৰা ২০১৬ত জয়ী হৈ মন্ত্ৰী হোৱা সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যক পৰাভূত কৰিবলৈ কংগ্ৰেছে দায়িত্ব দিছে অসীমা বৰদলৈক ৷ অসীমাই এইবাৰ যুঁজিব সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যৰ বিৰুদ্ধে ৷

    মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থক পৰাভূত কৰিবলৈ কঁকালত টঙালি বান্ধি অসীমাই ক'লে- “টেঙা আম বজাৰত এবাৰেই বেচিব পাৰি ৷ ২০১৬ত দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পালন নকৰিলে সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই ৷ এইবাৰ কি কাৰণত পূব গুৱাহাটীবাসীয়ে তেওঁক ভোট দিব? সমষ্টিবাসীক খোৱা পানীয়েই তেওঁ যোগান ধৰিব নোৱাৰিলে ৷”

    পিছে ৰমেন বৰঠাকুৰে মন্ত্ৰী হিমন্তক আৰু অসীমাই মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থক পৰাভূত কৰি জালুকবাৰী আৰু পূব গুৱাহাটী দখল কৰিব পাৰিবনে নাই? এয়া  সময়ত স্পষ্ট হ'ব।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: