মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»Assam Assembly Election 2021: নিৰ্বাচনৰ সময়ত BTR বাথাৰ NLFBএ অশান্ত কৰিব নেকি? সষ্টম অসম আৰক্ষী।

Assam Assembly Election 2021: নিৰ্বাচনৰ সময়ত BTR বাথাৰ NLFBএ অশান্ত কৰিব নেকি? সষ্টম অসম আৰক্ষী।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 4, 2021, 9:50 PM IST
Assam Assembly Election 2021: নিৰ্বাচনৰ সময়ত BTR বাথাৰ NLFBএ অশান্ত কৰিব নেকি? সষ্টম অসম আৰক্ষী।
৪০ জনীয়া দল লৈ ওলাই যোৱা উগ্ৰপন্থী বাথাই নিৰ্বাচনত বিপদ ঘটোৱাৰ আশংকা। NLFBৰ গতিবিধিৰ ওপৰত আতক্ষীৰ চোকা নজৰ।

৪০ জনীয়া দল লৈ ওলাই যোৱা উগ্ৰপন্থী বাথাই নিৰ্বাচনত বিপদ ঘটোৱাৰ আশংকা। NLFBৰ গতিবিধিৰ ওপৰত আতক্ষীৰ চোকা নজৰ।

  • Share this:
তৃতীয় তথা অন্তিম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে BTCৰ আৰক্ষী-প্ৰশাসনে ইতিমধ্যে ককালত টঙালি বান্ধিছে ৷ BTRৰ চাৰিখন জিলাৰ ভিতৰত ওদালগুৰিৰ তিনিটা সমষ্টিত ইতিমধ্যে দ্বিতীয় পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈ গৈছে  ১ এপ্ৰিলত ৷ বাকী বাক্সা, চিৰাং আৰু কোকৰাঝাৰৰ মুঠ ৯টা সমষ্টিত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব ৬ এপ্ৰিলত ৷

তৃতীয় তথা অন্তিম পৰ্যায়ত BTRৰ ৯টা সমষ্টিৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে বিশেষ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা গঢ়ি তোলা হৈছে ৷ কিয়নো শান্তি চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰাৰ পিছতো NDFB(S)ৰ কামাণ্ডাৰ বাথাই লগত চল্লিশজন সদস্য লৈ ইতিমধ্যে গঠন কৰিলে National Liberation Front of Bodoland চমুকৈ NLFBৰ ৷ বাথাৰ NLFBএ নিৰ্বাচনৰ সময়ত অশান্তিকৰ পৰিৱেশৰ সূচনা কৰাৰ আশংকা আছে ৷ সেই হিচাপত BTRত বিশেষ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে ৷

News18ৰে হোৱা এক আছুতীয়া সাক্ষাৎকাৰত BTCৰ ADGP ডাঃ এল আৰ বিষ্ণৈয়ে ক'লে- “বাথাৰ NLFBত চল্লিশজন সদস্য আছে ৷ তেওঁলোকৰ লগত অত্যাধুনিক অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আছে ৷ আমি NLFBৰ বিৰুদ্ধে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছোঁ ৷ নিৰ্বাচনৰ পিছত এই অভিযান তীব্ৰতৰ কৰা হ'ব ৷ নিৰ্বাচনত যাতে কোনো বাধাৰ সৃষ্টি নহয় তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ভূটান সীমান্তৱৰ্তী অঞ্চলত অতিৰিক্ত নিৰাপত্তা বাহিনী মুতায়েন কৰা হৈছে ৷ সেনাৰ সৈতেও সম্পৰ্ক ৰখা হৈছে ৷ অঞ্চলটোত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰখা হৈছে ৷ দুৰ্গম অঞ্চলত থকা ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰত অধিক সশস্ত্ৰ নিৰাপত্তা বাহিনী নিয়োগ কৰা হৈছে ৷”

ইপিনে কোকোৰাঝাৰ জিলাতো বিশেষ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা গঢ়ি তোলা হৈছে বুলি News18ক জনালে জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক ৰাকেশ ৰৌচনে ৷
Published by: Manjumoni Borah
First published: April 4, 2021, 9:50 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি